- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Jakie są 3 największe atrakcje Gdańska?

Planujesz weekendowy pobyt nad morzem w Gdańsku? A może już teraz organizujesz letnie i wakacje i chcąc umilić swojej rodzinie czas, zabierzesz ją na zwiedzanie Gdańska? Jest to jedne z najpiękniejszych polskich miast, każdego roku odwiedzane przez tysiące turystów nie tylko z Polski, ale także z Niemiec, Skandynawii, Litwy, Anglii i oczywiście Japonii.

- Reklama -

Przyjeżdżając do Gdańska, musisz wiedzieć o tym, że jest to jedno z bardziej zatłoczonych miast w kraju. Poruszając się po tutejszych drogach, lepiej zarezerwować sobie więcej czasu na dotarcie do celu. Jeżeli jest to możliwe, na pewno wygodniej i szybciej będzie pozostawić samochód na jednym z podmiejskich parkingów i dotrzeć do centrum miasta komunikacją miejską. To właśnie w centrum znajdują się największe atrakcje Gdańska, które koniecznie należy zobaczyć podczas dłuższego lub krótszego pobytu tutaj.

Atrakcje Gdańska — muzeum bursztynu

toyota Yaris

Polskie wybrzeże może pochwalić się wieloma atrakcjami, a jedna z nich to znane na całym świecie muzeum bursztynu. Polski bursztyn jest bardzo cenionym produktem, znajdującym zastosowanie w produkcji biżuterii, dekoracji i ozdób. Odwiedzając tutejsze muzeum, będziemy mogli podziwiać najpiękniejsze okazy znalezionych bursztynów, których wiek szacuje się na kilka tysięcy lat. W tym miejscu nie brakuje atrakcji zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Ciekawe tematyczne wystawy, interaktywne prezentacje, a do tego bardzo dobrze opisana trasa zwiedzania sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

Muzeum II wojny światowej w Gdańsku

Kolejne bardzo ciekawe miejsce to oczywiście muzeum poświęcone II wojnie światowej. Wystawa broni, czołgów, pojazdów opancerzonych, mundurów oraz setki innych, bardzo ciekawych eksponatów, nawiązujących do walk z okupantem i działań zbrojnych toczących się w Polsce w latach 1939-45. Muzeum jest dostępne dla wszystkich zwiedzających przez cały tydzień, a decydując się na jego odwiedzenie, należy sobie zarezerwować przynajmniej 2 do 3 godzin na zwiedzanie. Po zakończonej wycieczce do muzeum warto udać się w stronę centrum Gdańska, gdzie czeka na nas zabytkowy ratusz głównego miasta i rozchodzące się wokół niego wąskie, malownicze uliczki. Przy każdej z nich działają różnego rodzaju, mniejsze lub większe knajpki serwujące pyszne jedzenie. Spacer ulicami centrum Gdańska jest przyjemnością samą w sobie. Oczywiście podczas takiego spaceru nie można zrezygnować z podziwiania statków cumujących w gdańskich kanałach.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Odwiedziny Narodowego Muzeum Morskiego Gdańsk

Następnym wartym odwiedzenia miejsca w naszym planie podróży do Gdańska będzie Narodowe Muzeum Morskie. Znajdziemy w nim bardzo ciekawie przedstawioną historię polskiej żeglugi, która w ciągu minionych wieków nieprzerwanie się rozwijała i była doskonalona. Makiety statków, narzędzia, dokumenty, wystawy. Całość muzeum została zorganizowana w bardzo ciekawy sposób, dając szansę na kilka godzin ciekawego i wyczerpującego zwiedzania.

Pozostałe miejsca, które warto odwiedzić, będąc w Gdańsku?

Powyżej zostały przedstawione tylko 3 z wielu ciekawych atrakcji w Gdańsku. Jeśli będą Państwo dysponować większą ilością czasu, zachęcamy, by odwiedzić kolejne interesujące miejsca w Gdańsku, wymienione na poniższej liście:

  • Europejskie Centrum Solidarności
  • Park Oliwski
  • Ośrodek Kultury Morskiej
  • Muzeum Poczty Polskiej
  • Archikatedra Oliwska
  • Muzeum Stoczni Gdańskiej
  • Dłuższy spacer po Starym Mieście.

Jeśli macie inne propozycje odwiedzenia ciekawych miejsc w  Gdańsku, zapraszamy do dzielenia się swoimi propozycjami z naszą redakcją.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.