- Reklama -

- Reklama -

Dlaczego warto kupić pas motocyklowy?

Rozpoczynasz swoją przygodę z jazdą na motorze? Masz już odpowiedni strój i zastanawiasz się, czego jeszcze właściwie potrzebujesz? Jakie akcesorium powinien mieć każdy motocyklista? Na pytanie odpowiadamy poniżej.

- Reklama -

  1. Do czego przyda się pas nerkowy motocyklowy?
  2. Jak prawidłowo dobrać pas nerkowy motocyklowy?

Odpowiedni strój motocyklowy to podstawa. Głównym zadaniem poszczególnych elementów garderoby każdego motocyklisty jest oczywiście zagwarantowanie odpowiedniej ochrony – zarówno podczas ewentualnego wypadku, jak i przed chłodem. Masz już wybrane spodnie, kurtkę, kask i odpowiednie buty? Zastanawiasz się, czym jeszcze można uzupełnić strój? Polecamy zwrócić szczególną uwagę na pas motocyklowy! Do czego przyda się pas nerkowy motocyklowy? Jak prawidłowo dobrać pas motocyklowy? Szczegóły na ten temat znajdziesz w dzisiejszym artykule. Już teraz zapoznaj się z niniejszą treścią.

Do czego przyda się pas nerkowy motocyklowy?

Coraz więcej motocyklistów decyduje się na taki dodatek jak pas nerkowy. Dlaczego warto zainwestować w pas nerkowy motocyklowy i co on właściwie daje? Otóż takie pasy motocyklowe, które znajdziesz w ofercie na stronie https://www.intermotors.pl/oferta/pasy-nerkowe-5010759~93559 w korzystnych cenach,  pełnią wiele funkcji. Po pierwsze w odpowiedni sposób uciska nie tylko naszą talię, ale i organy wewnętrzne, tym samym zabezpieczając je przed drganiami, do których dochodzi w trakcie jazdy. Brak pasa nerkowego motocyklowego powoduje z reguły dyskomfort. Ponadto jazda bez takiej ochrony może nawet wywoływać zawroty głowy czy nudności.

Odpowiednio dobrany pas nerkowy motocyklowy skutecznie chroni nie tylko brzuch, ale i dolną część naszego kręgosłupa przed skutkami ewentualnego uderzenia oraz przed otarciami. Ponadto zadaniem pasa nerkowego motocyklowego jest również odciążanie mięśni, pleców i ścięgien.

Po drugie, dzięki pasom nerkowym motocyklowym każdy motocyklista może bez problemu zadbać o prawidłową postawę. Takie akcesorium bez problemów koryguje pozycję i pomaga utrzymywać przez cały czas proste plecy. To wszystko sprawia, że jednocześnie motocyklista nie ma problemów z utrzymaniem szeroko dłoni na kierownicy motocykla – bez względu na to, czy w danym momencie pokonuje trasę na siedząco, czy stojąco.

- Reklama -

I chociaż po pas nerkowy motocyklowy sięgają głównie profesjonaliści, coraz więcej amatorów również decyduje się na zakup tego rodzaju akcesorium. Pas warto wykorzystywać nie tylko podczas długiej jazdy. Będzie doskonałą opcją także dla tych osób, które w większości przypadków pokonują stosunkowo krótkie dystanse. Ponadto warto w niego zainwestować także wtedy, gdy wykorzystujemy motocykl jedynie do jazdy rekreacyjnej. Pas motocyklowy poleca się szczególnie tym motocyklistom, którzy zdecydowali się na dwuczęściowy strój motocyklowy – a mianowicie na kurtkę i spodnie.

Jak prawidłowo dobrać pas nerkowy motocyklowy?

Jak prawidłowo dobrać pas nerkowy motocyklowy? Na początku warto wiedzieć, że na rynku można znaleźć pasy motocyklowe, które między sobą różnią się przede wszystkim materiałem wykonania. Dostępne są – na przykład – pasy skórzane, polecane szczególnie do jazdy na chopperze. Jeśli chodzi o jazdę na innego rodzaju jednośladach, specjaliści uważają, że lepszą opcją od skórzanego będzie pas motocyklowy neoprenowy. To produkt, który wykonuje się z elastycznego materiału, dzięki czemu świetnie dopasowuje się do każdej sylwetki. Do zalet pasów motocyklowych neoprenowych zalicza się również fakt, że doskonale odprowadzają wilgoć, co oczywiście jest bardzo istotne dla naszego komfortu – szczególnie w upalny dzień.

Z racji tego, że pas motocyklowy pełni głównie funkcję ochronną, dodatkowo wyposażą się go w odpowiedni pancerz. W przypadku zapinania pasa motocyklowego, do wyboru masz rozwiązania na dociągi lub rzep.

W jaki sposób dobiera się rozmiar takiego pasa motocyklowego? Przede wszystkim pas powinien być precyzyjnie dopasowany do naszej sylwetki. Z drugiej jednak strony pamiętaj, aby ten element garderoby nie ograniczał Twoich ruchów oraz nie powodował uczucia dyskomfortu, ponieważ mogłoby to wpłynąć na komfort podczas jazdy.

Podobnie jak w przypadku innych akcesoriów motocyklowych, wybierając pasy nerkowe, należy zawsze upewnić się, że są to porządne produkty od cenionych producentów. Dzięki temu nowy motocyklowy pas nerkowy posłuży przez długi czas. Podczas użytkowania odpowiednio zabezpieczy dolną część kręgosłupa i nerki, ale też ułatwi utrzymywanie prawidłowej postawy. Wielogodzinna jazda motocyklem może być nieco nużąca, dlatego też warto stosować akcesoria poprawiające bezpieczeństwo i komfort. Zaletą wspomnianego pasa jest przede wszystkim to, że można go bardzo łatwo założyć oraz zdjąć. Dodatkowo tańsze modele pasów można kupić w cenach zaczynających się od około 60 PLN, więc każdy użytkownik motocykla może sobie pozwolić na taki zakup. Porządny pas będzie jednak nieco droższy, ale wiąże się to z zastosowaniem lepszych materiałów, większą trwałością oraz idealnym dopasowaniem, którego czasami nie da się uzyskać w przypadku tanich modeli

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.