- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

To nie rzeka. To ulica Nowakowskiego w Biłgoraju (FOTO)

Chodzicie czasami ulicą Nowakowskiego? A może przeprawiacie się przez nią w inny sposób? Na przykład pontonem? Bo ten może być przydatny na wysokości posesji Nowakowskiego 80. Mieszkańcy tej ulicy rozkładają ręce i proszą nas o pomoc.

- Reklama -

Ulica Nowakowskiego to jedna z nowszych dróg w Biłgoraju. Wokół tej ulicy jak grzyby po deszczu powstają boczne uliczki i prężnie rozwija się Osiedle.  To co jednych cieszy, innym spędza sen z powiek. Pan Edward mieszkający przy ulicy Nowakowskiego 80 od lat walczy z wodą przelewającą się przez ulicę i zalewającą mu posesje.

 

Woda, od początku woda

 

Pan Eugeniusz zadzwonił do nas z prośbą o interwencję, bo jak mówi, nie ma już siły chodzić do Urzędu i prosić.

 

– Ja już nie wiem jak mam to załatwić. Chodzę, proszę, tłumaczę, ale nikt nie rozumie.. w Urzędzie mówią, że mam zalaną posesję, bo właściciele działek powyżej ulicy nieprawidłowo gospodarują wodą. Jak na sąsiedniej działce nawet nikt nie mieszka!tłumaczy pan Eugeniusz

 

 

Podwórko pana Eugeniusza w kwietniu 2018

Pierwsze zdjęcia zalanej posesji pochodzą z 2018 roku. Już wtedy woda stała na podwórku pana Eugeniusza. Wielokrotnie próbował dogadać się z Urzędem i drogowcami, ale bezskutecznie. Mężczyzna podniósł  teren swojego podwórka nawożąc je ziemią, ale to tylko częściowo rozwiązało problem.

 

-Nie ma już tyle wody na podwórku, ale wjazd, furtka i chodnik pod domem wiecznie zalane. A co jeśli ta woda zaraz zamarznie, zrobi się ślizgawka, ktoś się pośliźnie i złamie nogę? Ja będę za to odpowiedzialny! – martwi się pan Eugeniusz.

 

Podczas rozmowy z mężczyzną widzimy z jego posesji, że po tej wodzie spacerują ludzie z psami, dzieci, ktoś biega. Droga jest dość ruchliwa.

 

– Ja nie z mojego widzi mi się do Was zadzwoniłem. Życie mija, ileż można czekać na decyzję urzędu żeby coś zrobili? pyta pan Eugeniusz.

 

Studzienka będzie, tylko kiedy?

 

- Reklama -

Problem z przelewającą się wodą kumuluje się pod domem pana Eugeniusza.

 

– Tu gdzieś na tym odcinku pod moim domem jest awaria drenu. W 2022 była tutaj ekipa, pracowali 3 dni, sprawdzali nawet kamerą. W górze ulicy usunęli dwie usterki a tu koło mnie nie mogą znaleźć gdzie jest problem. Moim zdaniem to jest od początku źle zrobione. Może gdzieś dren jest zagięty, nie ma spadku, syfon stoizastanawia się mężczyzna.

 

Po długich negocjacjach z Urzędem, burmistrz zdecydował, że niedaleko posesji pana Eugeniusza zbudowana zostanie studzienka.(…)

 

Dlaczego, pomimo obietnic, studzienki nadal nie ma? Kto zdaniem urzędników jest winien całej sytuacji? Bo przecież nie Wykonawca…  Odpowiedzi na te pytania i inne aspekty sprawy już jutro w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej

 

 

Zobacz także: https://gazetabilgoraj.pl/pilsudskiego-dalej-plynie-wiecie-co-na-to-miasto-foto/

 

 

 

Chcecie zgłosić temat, macie problem, który wydaje się nie mieć rozwiązania?  Jesteśmy dla Was! nowa@gazetabilgoraj.pl

 

Zdjęcia z 19 stycznia 2023

 

zdjęcia z kwietnia 2018

 

- Reklama -

6 Komentarze
 1. Max mówi

  Kiedyś śnieg leżał całą zimę, jak na wiosnę przyszły roztopy to wody było pełno wszędzie, bajoro po kolana – i ludzie żyli i nie narzekali.

 2. Pamiętam nie zapomnę mówi

  A tam ten Pan Edward za zaj…ne działki powinien tą wodę wypić przecież nieogarnięty jest jego apetyt wszystko mu się należy.

 3. Zoro mówi

  Drogi miejskie takie jak ulica łąkowa czy moniuszki też się rozlazły w trakcie gwarancji ale miasto i włodarz nie dopilnowała tego. Wybierajcie ich dalej!

 4. Anonim mówi

  pan Edward i pan Eugeniusz w jednym stali domu,,,,,,

 5. Kierwca mówi

  Do Rudi Mówi, Podnoszący problem Edward (jest błąd imienia w tekście) wybudował się tam jako pierwszy więc Twoje szukanie epitetu jest nie na miejscu. Po drugie robiła to firma Skanska, świadoma problemóm z napływem wody od strony płn. Położyła dren króry miał sciągać wodę i przebiciem pod jezdnią przeprowadzic ja do kanału od płd strony jezdni. Pieniądze wzięli od miasta, ale drenaż zrobili źle, nie działa. To nie jedyny bubel na tej budowie. Na przeciwko Edwarda są dwa bardzo wyczuwalne coraz głębsze dołki w jezdni zbudowanej w 2016 roku!!! Naprawa tego bedzie bardzo kosztowna, USTERKI widać to było jeszcze na gwarancji. Nikt z tym nic nie zrobił. Po co istnieje instytucja MSD

 6. Rudi mówi

  Właściciele posesji dobrze wiedzieli ,że kupują działki na terenach bagiennych i zalewowych a teraz wymagają aby było sucho? – jak ich nazwać …… nich każdy wymyśli epitet i ok.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.