- Reklama -

- Reklama -

Czy remont jednej z ulic Biłgoraja przeprowadzono zgodnie z zasadami mody czy bezpieczeństwa?

Gdy oddawano jedną z ważniejszych ulic Biłgoraja do użytku, zapewniano o jej bezpieczeństwie i nowoczesności. Kilka dni później radny Mirosław Późniak poddał w wątpliwość bezpieczeństwo, twierdząc, że ulice w Biłgoraju wykonano zgodnie z modą, a nie zasadami bezpieczeństwa. Komendant Policji przyznał radnemu rację.

- Reklama -

Na ostatniej sesji Rady Powiatu radny Mirosław Późniak miał pytanie do Komendanta Policji Marka Jamroza. Radny przypomniał, że niedawno do użytku oddana została ulica Nadstawna. -Tam wymalowano wszystkie linie osi jezdni – pobocze, wszystko ładnie jest oznaczone. Od jakiegoś czasu, od paru lat jest taka moda, że nie rysowano linii środkowych, nie rysowano pobocza, tylko na skrzyżowaniach – zauważył radny Późniak.
Radny przypomniał, że wielokrotnie były przeprowadzane dyskusje na ten temat i pytano dlaczego tak się dzieje, że nie oznacza się linii środkowych. Późniak zauważył, iż zdecydowana większość młodych kierowców nie wyczuwa już tego pobocza, więc siłą rzeczy trzymają się osi jezdni, a  to stwarza zagrożenie przy wymijaniu się pojazdów tak samo jak przy wyprzedzaniu. Radny twierdzi, że próbował uzyskać informacje na ten temat ale dowiedział się,  że jak się nie maluje osi, to kierowcy jeżdżą bezpieczniej. Późniak mówił, że praktyka pokazuje coś innego, zwłaszcza w nocy, we mgle, w warunkach ograniczonej widoczności.
-W mojej ocenie trzeba skończyć z tą modą niemalowania, bo jak się przyjedzie z podkarpackiego, to tam wszystko jest pięknie wymalowane. Czy takie oznaczanie linii ma wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym czy nie ma? – pytał radny i pytanie to skierował do komendanta KPP w Biłgoraju, Marka Jamroza.

- Reklama -

Na pytanie radnego odpowiedział komendant, który zaznaczył, że nie miał jeszcze przyjemności przejechania się ulicą Nadstawną po remoncie.
– Jako praktyk mogę powiedzieć, że w terenie niezabudowanym, jeżeli chodzi o oś jezdni to, moim zdaniem oś jezdni powinna być wyznaczona, bo ona wskazuje miejsce w jaki sposób powinno się wyprzedzać. Jeżeli chodzi o ulicę Nadstawną, tam było to odpowiednio projektowane, opiniowane przez specjalistów(…) Przyznaję rację panu Radnemu, jeżeli chodzi o oś jezdni, o malowania – powinno to być, ponieważ wskazuje to miejsce jak powinno się jechać – odpowiedział  komendant KPP Marek Jamroz.

Pytań dotyczących bezpieczeństwa ulicy Nadstawnej jest więcej.  Wątpliwości mieszkańców, ich spostrzeżenia oraz odpowiedzi osób odpowiedzialnych za taki kształt ulicy Nadstawnej w najbliższym papierowym wydaniu „Nowej Gazety Biłgorajskiej”

- Reklama -

2 Komentarze
  1. sssss mówi

    Czas chyba najwyższy aby komendant biłgorajskiej policji jako przełożony kilkudziesięciu osób, które mają dbać o bezpieczeństwo w mieście od czasu do czasu się po tym mieście przejechał i zobaczył jak wspomniane bezpieczeństwo oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego wygląda w rzeczywistości.

  2. Jan mówi

    W którym momencie swojej wypowiedzi Pan Radny poddaje w wątpliwość bezpieczeństwo ulicy Nadstawnej? Zaznacza na początku, że przy okazji remontu wszystko zostało pięknie wykonane, a potem mówi o „modzie” na niemalowanie osi jezdni i chyba o tym jest ta cała dyskusja, a nie o Nadstawnej. Coś się nie klei ten artykuł

Zostaw odpowiedź