- Reklama -

Czy pożyczki na dowód online są bezpieczne?

Niespodziewane wydatki czy też potrzeba realizacji bieżących opłat i spłat wszelkiej maści zobowiązań finansowych należą do sytuacji, kiedy potrzebujemy pozyskać szybką gotówkę. Nie zawsze możemy skorzystać z oferty banków, które mają dosyć duże wymagania, wobec swoich klientów. Szybka pożyczka na dowód online jest świetną alternatywą dla pożyczek bankowych. Rozwiązanie to wyróżnia się szeroką dostępnością i brakiem formalności. To znakomita propozycja dla osób, które potrzebują uzyskać niewielką ilość pieniędzy na krótki okres.

Czym jest właściwie pożyczka na dowód?

Pożyczka na dowód online jest to oferta od firm pozabankowych. Jak sama nazwa wskazuje, do jej zaciągnięcia potrzebny jest dowód osobisty. W banku nie jest możliwe uzyskanie pożyczki tylko i wyłącznie na podstawie dowodu osobistego, z wyłączeniem sytuacji, kiedy klient ma długi czas konto osobiste w danej instytucji. Zarówno w przypadku kredytów gotówkowych, hipotecznych, jak i innych, podczas ubiegania się o pożyczkę niezbędne jest posiadanie dokumentu tożsamości. Co ważne, w trakcie starania się o pożyczkę nie musimy wcale okazywać dowodu osobistego pracownikowi firmy pożyczkowej czy też przesyłać skanu albo kserokopii dokumentu. Aby została nam przyznana pożyczka na dowód online, musimy jedynie wpisać wszelkie niezbędne informacje w odpowiednie pola we wniosku pożyczkowym. Pożyczka na dowód online jest to usługa, która zawierana jest drogą internetową, a więc można się o nią starać, nie wychodząc z domu. Oferuje ją większość pożyczkodawców w Polsce. Aby z niej skorzystać, wystarczą dane z dowodu osobistego. Wypłata pieniędzy następuje na wskazane przez nas we wniosku konto bankowe. Co ważne, pieniądze możemy otrzymać niekiedy nawet w ciągu 15 minut. Nie musimy również załatwiać wielu formalności, jak to bywa przy kredytach bankowych.

Czy pożyczki na dowód są bezpieczne?

Z pewnością zastanawiamy się, czy pożyczka na dowód online jest w ogóle bezpieczna? Warto pamiętać, że kiedyś firmy pożyczkowe nie miały zbyt dobrych opinii. Działo się tak z tego względu, iż nie podlegały żadnym przepisom, miały swoje własne prawa i proponowały wysokie oprocentowania. Współcześnie jednak wszystko się zmieniło, a parabanki podlegają przepisom. Właśnie dlatego muszą działać tak samo jak banki, według ściśle określonych zasad. Jest to dla klientów doskonałą wiadomością, gdyż nie trzeba już wcale obawiać się tego rodzaju pożyczek. Przepisy jasno określają, iż pozaodsetkowe koszty pożyczki nie mogą być wyższe aniżeli 25 procent całkowitej kwoty kredytu albo 30 procent iloczynu całkowitej kwoty. Ponadto firmy pozabankowe dokładają wszelkich starań, aby zaciągnięcie pożyczki przez klienta było całkowicie bezpiecznym procesem. Podczas wypełniania wniosku przez Internet pożyczkobiorca wpisuje dane z dowodu osobistego. W ten sposób instytucja może zweryfikować to, z kim ma do czynienia. Wszelkie dane klientów są chronione i nie przedostaną się w niepowołane ręce. Na rynku działa wiele firm pożyczkowych, które są godne zaufania. Warto kierować się opiniami innych, a także dokładnie zapoznać się z ofertą i jej warunkami.

- Reklama -

Weryfikacja klienta

Dane osobowe zaliczane są do danych poufnych, a więc ściśle chronionych przepisami prawa. Z tego względu nie mogą one zostać skradzione czy skopiowane. Firmy pożyczkowe dbają o to, aby dokładnie zweryfikować każdego klienta ubiegającego się o pożyczkę. Właśnie dlatego możemy zostać poproszeni o dokonanie przelewu na kwotę 1 zł z konta osobistego. Danych pochodzących z przelewu nie można podrobić, a więc instytucja uzyskuje pewność co do tożsamości danej osoby.

Więcej informacji na temat pożyczek znajdziesz na stronie: https://www.saverium.pl/

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.