- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Powstanie klasa sportowa?

Młodzież, chcąca kontynuować naukę w biłgorajskich szkołach średnich, może wybierać wśród klas o wielu profilach. Nie ma jednak klasy sportowej. Jest pomysł, aby ją utworzyć.

Na potrzebę utworzenia klasy sportowej w szkole średniej podległej powiatowi biłgorajskiemu uwagę zwrócił radny Henryk Paska. – Docierają do mnie sygnały, że młodzi ludzie, młode osoby są zainteresowane utworzeniem klasy sportowej. Wiem, że nie da się tego zrobić z dnia na dzień, aczkolwiek jeśli są takie głosy, to może warto przeprowadzić analizy m.in. w formie ankiety wśród młodzieży – twierdzi radny Paska. Jego zdaniem klasę sportową można byłoby docelowo utworzyć przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Pozytywnie wpływa na to bogata baza sportowa, jaka jest przy szkole. – Mamy tam coraz szerszą bazę sportową. Ostatnio po remoncie oddana została do użytku sala gimnastyczna. W planach jest budowa boiska – dodaje.

Radny Paska zaznacza, że gdyby było spore zainteresowanie wśród młodzieży taką ofertą warto pochylić się nad tematem. Proponuje utworzenie takiej klasy od kolejnego roku szkolnego, tj. 2022/2023. – Będzie to z korzyścią dla młodych mieszkańców naszego powiatu. Być może dzięki temu uda się również zainteresować kształceniem w naszych szkołach młodzież spoza powiatu – dodaje.

- Reklama -

A co Czytelnicy sądzą o takiej propozycji?

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Aga mówi

    Pomysł świetny. Gdybym była młodsza sama wybrałabym szkołę sportową.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.