- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Cóż to było za show! Biłgoraj nie zawiódł (zdjęcia)

Artyści z Warszawy nie zawiedli i dali w Biłgoraju prawdziwe show dla najmłodszych. Również uczniowie biłgorajskich szkół stanęli na wysokości zadania. Wszystko po to, by pomóc odzyskać sprawność Kubusiowi Osuchowi z Aleksandrowa.

- Reklama -

 

Tym razem do Biłgoraja przyjechali artyści  z Warszawy, by wystawić balonowe show dla najmłodszych. Ten niesamowity spektakl to kolejna akcja charytatywna zorganizowana  na rzecz Kubusia z Aleksandrowa.

Mukopolisacharydoza IVA – tak nazywa się to całe nieszczęście, które prześladuje Kubę i jego najbliższych od kilku lat. Ta nieuleczalna choroba genetyczna, skomplikowała życie całej rodziny z Aleksandrowa Drugiego.

- Reklama -

Kubuś dzięki rehabilitacji robi ogromne postępy w walce z chorobą. Koszty terapii znacznie przewyższają jednak możliwości finansowe rodziny. Lokalna społeczność staje jednak na wysokości zadania i cyklicznie organizowane są wydarzenia mające na celu wsparcie rodziny. Za większością tego typu akcji stoi Marzena Banach. Tak też było w przypadku balonowego show:
– Udało mi się  znaleźć sponsorów na  opłacenie występu, ale chcą oni  pozostać anonimowi. Dzięki temu cały dochód ze sprzedaży biletów  trafi na konto fundacji Kubusia – wyjaśnia Marzena. 
Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.  Byli uczniowie z Przedszkola Bambini, ze Szkoły Podstawowej nr1, z przedszkola nr 1, z Samorządowego Przedszkola nr 1, Z Gozdu Lipińskiego, ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Marzena Banach podkreśla, że rehabilitacja, na którą potrzebne są ogromne pieniądze, przynosi zadziwiające efekty:

-Rehabilitacja bardzo dużo pomogła, bo Kuba zaczął już ruszać nogami, siedzi samodzielnie, sam może się podnieść. Jest nadzieja, że zacznie chodzić. Ale żeby to się wydarzyło, musimy mu pomóc uzbierać pieniądze na rehabilitację. W przeciągu ostatniego roku bardzo dużo się wydarzyło u Kubusia, niektórzy nie mogą wręcz uwierzyć w jego postępy. Kuba dalej uczy się indywidualnie, bo większość czasu spędza w Krakowie w ośrodku rehabilitacyjnym.  Mam nadzieję, że uda nam się uzbierać wystarczająco dużo pieniążków, aby Kuba miał zapewnioną  tą rehabilitację na tak długo, jak długo będzie to potrzebne wyjaśnia Marzena.

Emocje jeszcze nie opadły po fascynującym balonowym przedstawieniu, a zaplanowane są już kolejne wydarzenia,  z których dochód przeznaczony będzie na leczenie Kubusia.

20 listopada odbędzie kiermasz ciast pod parafią WNMP w Biłgoraju, 27 listopada będzie przeprowadzona zbiórka do puszek w kościele w Dąbrowicy. Ponadto pani Ewa Madejek ze SP nr 1 zorganizuje kiermasz Mikołajkowy, będzie również charytatywny  koncert kolęd.

Tradycyjnie datki można wpłacać na konto Kubusia w fundacji Siepomaga, (ZBIÓRKA:Komplikacje w czasie operacji doprowadziły do tragedii! Pomóż Kubusiowi!) oraz na konto 40960200070016279530000003.

 

-Nadal zbieramy nakrętki, aluminium i złom- można to zawozić na prywatą posesję na Moniuszki 69 w Biłgoraju – dodaje Marzena Banach.

 

Chciałam bardzo serdecznie podziękować panu Grzegorzowi Kominkowi za udostępnienie nam OSIR-u oraz restauracjom K2 i „U Dorosza” za przygotowanie posiłków dla naszych artystów – mówi Marzena

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.