- Reklama -

- Reklama -

Co dalej z zalewem we Frampolu?

Nadal nie można się kąpać w zalewie we Frampolu. Taką decyzję podjęła Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Biłgoraju, ze względu na bezpieczeństwo kąpiących. Ale mamy najbardziej aktualne ustalenia w tej sprawie. Kiedy frampolskie kąpielisko zostanie otwarte?

- Reklama -

Jak udało nam się ustalić w poniedziałkowy poranek, ratownicy którzy pojawili się nad zalewem we Frampolu zauważyli zakwit sinic. Pomimo, że jeszcze w niedzielę po godzinie 18:00, można było się kąpać bez problemu.

-Momentalnie wprowadziliśmy tymczasowy zakaz kąpieli. Ale poniedziałek po południu wyglądało to już znacznie lepiej. Wtorek jest jednak upalny i nie wiemy jak ta woda się zachowa. Czy będzie kolejny wysyp tych sinic, czy woda będzie już czysta, bo wysoka temperatura sprzyja zakwitowi sinic – mówi nam Agnieszka Szczęch, rzecznik biłgorajskiego Sanepidu.

Przez cały wtorek i w środę rano, zalew we Frampolu będzie objęty obserwacją i kontrolą. Jeśli nic nieprzewidzianego się nie wydarzy, prawdopodobnie już w środę, kąpielisko znów zostanie otwarte.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.