- Reklama -

- Reklama -

Podobno zacznie się od dziś. Tak mówią mieszkańcy powiatu biłgorajskiego

Pomimo nieustających upałów od dziś powinno się ochłodzić. Przynajmniej w nocy i rano. Dlaczego? Bo tak głosi ... mądrość ludowa. Nie wymyśliliśmy tego sami, tak mówią mieszkańcy powiatu biłgorajskiego, z którymi rozmawialiśmy.

- Reklama -

Dziś 26 lipca. Imieniny Anny i święto świętej Anny. A przysłowie ludowe głosi: „Od świętej Anki, zimne noce i poranki”. I mimo, że nie ma znaków na niebie zapowiadających ochłodzie, niektórzy wierzą, że to już praktycznie koniec lata:

– Od Anki zawsze się ochładza i robi się zimniej. Niby nadal lato, ale to już nie to samo, co na początku lipca – mówi mieszkanka Biłgoraja.

Czy rzeczywiście przysłowia mają wpływ na kształtowanie pogody? -Przecież to tylko przysłowie, rymuje się i tyle. Nie można we wszytko tak ślepo wierzyć – twierdzi pani Ola.

Być może tylko przysłowie, ale właśnie dziś IMGW wydał ostrzeżenie o burzach z gradem dla naszego regionu, które obowiązywać będzie od dziś, 26 lipca od godziny 14:00  do godz. 00.00 dnia 27.07.2022 r. Miejmy nadzieje, że to tylko przypadek i żadna Anka nie zsyła nam jeszcze końca lata.

Korzystając z okazji składamy życzenia imieninowe dzisiejszym jubilatkom czyli wszystkim Annom.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.