Krzewińska Beata kandydat

- Reklama -

- Reklama -

Chór Harmonia zaśpiewa w Biłgoraju

Już jutro 24 kwietnia o godz. 15.30 w kościele pw. św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbędzie się kolejne wydarzenie. Tym razem swój wielkopostny repertuar zaprezentuje wielokrotnie nagradzany na arenie międzynarodowej chór Harmonia z Łukowej.

- Reklama -

Chór „Harmonia ” z Łukowej obchodzi XXXV-lecie swojej działalności. Jest ponad 50-krotnym laureatem festiwali o randze międzynarodowej i ogólnopolskiej, na których zdobywał złote, srebrne, brązowe trofea oraz wyróżnienia. Występował także poza granicami naszego kraju w:  Rosji, Ukrainie, Litwie i Węgrzech.

urząd MArszałkowski projekt

Lista dorobku chóru jest długa. Na swoim koncie ma m.in.: 6 Srebrnych Kamertonów zdobytych w Bydgoszczy, „Złotą, Srebrne i Brązową Strunę” z Niepołomic,1. miejsca zdobyte na międzynarodowych festiwalach religijnych w Rzeszowie i Łodzi, Srebrne Dyplomy zdobyte w Warszawie i Krakowie, III miejsce „Vratislavia Sacra”, „Brązową Wstęgę Solczy” wyśpiewaną na Litwie. Z Węgier (2018 r.) „Harmonia” wróciła z dwoma certyfikatami. Jeden z nich otrzymała za czystość intonacyjną, brzmienie i stylowość wykonania a drugi za poziom artystyczny. Ostatnie osiągnięcie chóru to II miejsce na VI Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej (2020 r.). W roku 2021 „Harmonia” zdobyła „Srebrny Kamerton” w Bydgoszczy i  „Srebrną Pochodnię” na XI międzynarodowym festiwalu pieśni Maryjnej w Częstochowie. W 2022 r. Harmonia zdobyła „Srebrny Dyplom” w IX Międzynarodowym Rzeszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

Organizatorzy zapraszają na niedzielny koncert 24 kwietnia godz.15.30.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.