- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Chciała sprzedać spódnicę i została oszukana

Mieszkanka powiatu biłgorajskiego została oszukana podczas internetowej transakcji. 19-latka chciała sprzedać spódnicę, a w efekcie straciła 1800 złotych. Przypominamy, że niezależnie od tego czy kupujemy, czy sprzedajemy przez Internet, nigdy nie otwierajmy podesłanych nam linków, które prowadzą do transakcji bankowych.

- Reklama -

W czwartek 8 lipca do biłgorajskich policjantów zgłosiła się 19-letnia mieszkanka naszego powiatu, która została oszukana podczas internetowej transakcji. Kobieta na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż spódnicę. Skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem. Rozmowa prowadzona była przez znany komunikator internetowy. Po dogadaniu szczegółów dotyczących transakcji rzekoma kupująca podesłała sprzedającej link, za pośrednictwem którego 19-latka miała odebrać pieniądze. Po otwarciu linku kobieta została przekierowana na „stronę banku”. 19-latka podała swój numer rachunku, dane osobowe, numer karty i kod. Po jakimś czasie okazało się, że z jej konta zostały w dwóch transzach wypłacone pieniądze na kwotę 1800 złotych z użyciem kodu BLIK oraz złożony został wniosek o kredyt na jej dane.

- Reklama -

Apelujemy, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat zachować szczególną ostrożność. Przestępcy, idąc z duchem czasu, tworzą strony internetowe do złudzenia podobne do dobrze nam znanych witryn banków lub sklepów. Korzystając z płatności internetowych, należy zwracać uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół. Czasami jest to pojedyncza litera w adresach lub nazwach portali. Podobnie jeśli nieznajoma osoba podsyła nam link, który przekierowuje nas na stronę, gdzie mamy podać swoje dane, nie róbmy tego!  Zachowujmy rozsądek i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

mł. asp. Joanna Klimek

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.