Chcą zmieniać okolice na lepsze

Trwa kolejna edycja konkursu "Herosi Przedsiębiorczości". Przedsiębiorcy rywalizują o Państwa głosy, ponieważ chcą zmienić otaczającą ich przestrzeń i sprawić, aby mieszkańcom żyło się lepiej. Do konkursu zgłosiło się kilka sklepów. Pomóżmy im zrealizować swoje pomysły.

 

Chcą zbudować plac zabaw

Delikatesy Centrum w Tereszpolu-Kukiełkach walczą o 15 tys. zł. Chcą, aby obok sklepu powstał plac zabaw. Argumentują, że wielu ich klientów to rodziny z małymi dziećmi. Robiąc zakupy, zabierają na nie swoje pociechy, które często nudzą się. Dodatkowo wielu turystów na rowerach i z dziećmi w rikszach odwiedza ten sklep. Zatrzymują się na parkingu w pośpiechu posilają się, bo brak innego miejsca. Wdrożenie proponowanej innowacji znacznie poprawi wizerunek okolicy sklepu oraz pomoże w poprawie relacji międzyludzkich.

 

 Pieniądze dla Szkółki Piłkarskiej Grom Różaniec

Pomysł ten zgłosiły Delikatesy Centrum w Różańcu. Walczą o 15 tys. zł. Stowarzyszenie kultury fizycznej Ludowy Klub Sportowy Grom w Różańcu stara się stworzyć szkółkę piłkarską dla dzieci z roczników 2007-2014. Działanie to można uznać za innowacyjne, ponieważ jako jedyna z powiatu biłgorajskiego przystąpiła do Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN. Inicjatywa ta sprawi, że dzieci z Różańca i okolicy grające w piłkę nożną uzyskają pewność, że szkółka spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a kadra ma kwalifikacje niezbędne do szkolenia zawodników. Dodatkowo rodzice będą mieli możliwość bezpłatnego korzystania z systemów informatycznych, pozwalających monitorować postępy młodych piłkarzy.

Najważniejsze w projekcie to integracja lokalnej społeczności oraz pozytywny wpływ na wizerunek miejscowości i znajdującego się w Różańcu sklepu Delikatesy Centrum u Strusa. Gdy klienci dowiedzą się o pomocy w powstaniu szkółki piłkarskiej dla miejscowych dzieci, z pewnością chętniej będą robić zakupy właśnie tutaj. Opisane działania będą miały korzystny wpływ na konkurencyjność sklepu. W przyszłości szkółka piłkarska Gromu Różaniec może być „wizytówką” miejscowości, a wszystkie znajdujące się tu podmioty (w tym sklep) będą kojarzone z jakością i profesjonalizmem.

Potrzebna prasa do makulatury
Do konkursu zgłosiły się również Delikatesy Centrum w Potoku Górnym. Chcą one zakupić belownicę, czyli prasę do makulatury. Maszyna ta zgniata z siłą 4 ton makulaturę, tworząc bele o wymiarach: szerokość 70 cm, głębokość 50 cm i wysokość 60 cm. Dzięki tej maszynie można zaoszczędzić nawet 20 godzin miesięcznie czasu poświęcanego na składanie makulatury przez personel, zmniejszyć aż pięciokrotnie koszt wywozu makulatury ze sklepu oraz zmniejszyć gabaryty składanej makulatury.
Chcą wymienić krajalnicę
Delikatesy Centrum w Tarnogrodzie za kwotę 15 tys. zł chciałyby dokonać wymiany krajalnic na stoisku mięsnym oraz doposażenia w kotleciarkę oraz pakowarkę próżniową do mięsa i wędlin. Nowe krajalnice oraz kotleciarka i pakowarka próżniowa znacznie ułatwią i usprawnią pracę na stoisku. Większy zakres oferowanych usług to większa atrakcyjność stoiska oraz zadowolony klient, a to jest najważniejsze. Sklep przekonuje, że dzięki temu będzie mógł zaoferować klientom nową jakość, coś czego nie ma żaden z ich konkurentów w Tarnogrodzie.

Kasa samoobsługowa

Zakup kasy samoobsługowej to pomysł Delikatesów Centrum z Aleksandrowa. Walczą one w kategorii do 50 tys. zł. Właściciele sklepu podkreślają, że chcieliby, aby społeczność w miejscowości Aleksandrów nie musiała odczuwać problemów z kadrą pracowniczą (brak chętnych do pracy), a co za tym idzie, poprawić jakość obsługi w sklepie. Zależy im również na tym, aby pokazać, że nie tylko duże aglomeracje mogą wprowadzać nowe technologie w sklepach.

Głosować można codziennie do 10 września na www.herosiprzedsiebiorczosci.pl.

Do 17 września jury przeanalizuje projekty. Planowane jest sfinansowanie maksymalnie 54 innowacji, w tym maksymalnie jednej nagrody w kategorii do 100 tys. zł (brak zgłoszeń z naszego powiatu), maksymalnie 3 nagrody w kategorii do 50 tys. zł i maksymalnie 50 nagród w kategorii do 15 tys. zł.
Zachęcamy do głosowania!

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Roman mówi

    Myślę ze DYNASTIĘ zarządzającą delikatesami centrum samych stać na sfinansowanie takiego placu zabaw i nie potrzebna im jałmużna w wysokości 15k.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.