- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Centrum wypoczynku ma stanąć w Księżpolu

- Reklama -

W centrum Księżpola już niedługo powstanie nowoczesny park z alejkami, oświetleniem, nasadzeniami drzew i krzewów oraz fontanną. Samorząd właśnie otrzymał na ten cel dofinansowanie w wysokości 1 mln 958 tys. zł. Oprócz infrastruktury rekreacyjnej w planach jest także wybudowanie budynków z przeznaczeniem pod działalność gospodarczą. Wszystko po to, aby mieszkańcy Księżpola mieli miejsce, gdzie będą mogli spędzać czas popołudniami lub podczas weekendów.

Zagospodarowanie placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Księżpolu rozpoczęło się już kilka lat temu, kiedy powstał parking, altana ze stołem i ławkami, stacja naprawy rowerów oraz tablice informacyjne. W ubiegłym roku Stowarzyszenie Aktywnych Mieszkańców Gminy Księżpol przy współpracy z samorządem gminnym zrealizowało projekt, w ramach którego powstał podświetlany napis 3D, który jest wizytówką miejscowości. W ubiegłym roku rozpoczęły się także prace projektowe przy koncepcji zagospodarowania placu przy GOK-u i powstał już wstępny projekt.

mr-1000x200px

Program Inwestycji Strategicznych to bezzwrotne dofinansowania inwestycji publicznych realizowanych przez gminy, powiaty, miasta i województwa w całej Polsce. Program obejmuje ponad 30 obszarów gospodarki, w tym m.in.: inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne, czy w gospodarowanie odpadami, a także inwestycje społeczne tj. żłobki, przedszkola czy ścieżki rowerowe.

 

 

info: UG Księżpol

- Reklama -

10 Komentarze
 1. Mieszkaniec mówi

  Gratulacje. Ścieki w Majdanach i Rogalach dalej niech płyną po rowach. Najważniejsze, że będzie parczek do wypoczynku.

 2. Było i mineło mówi

  Najlepiej to było za poprzedniej władzy bo jak inni robili orlinki to u Nas powstały fantastyczne boiska z tartanu… hahah Co nie którzy to nie mają żadnego pomysłu na rozwój gminy

 3. ABC od tyłu mówi

  Wstążka,zdjęcie,I na fejsa,a pòźniej zatrudni kilku kOleszkòw I będzie I’m płacił za picie kawy w pracy .Jareczku.

 4. Byleby na pokaz mówi

  i po naszym ładnym placu… 🙁 każda miejscowość może tylko pozazdrościć takiej zielonej perełki. Niestety betonoza zawita też do Księżpola.

  1. Słaby krytykant mówi

   byle tylko skrytykować. żałosne! weź się do roboty lepiej

   1. Byleby na pokaz mówi

    krytykować? człowieku spójrz na ten plac. odbywają się na nim imprezey, ostatnio widziałam nawet jakieś ćwiczenia strażaków. Księżpol nie jest aż taki wielki aby potrzebował parku z alejkami. jeśli tak, to po starej agronomówce jest miejsce na tego typu inwestycje. wystarczy popatrzeć na „tłumy” na tych zewnętrznych siłowniach. robienie czegoś po to aby chwalić się że to „ja zrobiłem” jest zupełnie bez sensu.

  2. Mieszkaniec mówi

   No rzeczywiście ładny plac zepsują. pomyslał by kto

 5. Jan mówi

  Urzędnicy wraz z Wójtem nie próżnują. Ciągłe inwestycje. Tak trzymać!

  1. Byleby na pokaz mówi

   no tak, stacja naprawy rowerów 1,5 km od drogi rowerowej zbudowana chyba dla jednego rowerzysty! z tego pisowskiego ładu można było pozyskać środki na sieć kanalizacyjną ale po co skoro wójt już kanalizację ma. reszta gminy niech sama sobie radzi.

   1. Ja mówi

    Człowieku jak nie wiesz to się nie wypowiadaj. Codziennie widze jak korzystają z niej rowerzyści. Chyba już nie masz argumentów do krytyki. Porażka z ciebie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.