- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Centrum miasta w budowie

Trwa rewitalizacja centrum Biłgoraja. Teren wokół Urzędu Miasta to istny plac budowy. Wyłania się z niego nowe, piękniejsze otoczenie. Widać już nowe budynki, wyremontowane ulice oraz nowe chodniki.

- Reklama -

Stan okolic Placu Wolności był tragiczny i trzeba było go odnowić. Centralny plac w mieście zmienia się nie do poznania. Amfiteatr, nowe alejki, place zabaw. Dodatkowo na placu pojawi się monitoring oraz nowoczesne i ekologiczne oświetlenie LED.

Dzięki sprzyjającej pogodzie prace idą szybciej niż przewidywano. Dlatego też, można się spodziewać, że zakończenie prac związanych z całą inwestycją może nastąpić przed planowanym terminem.

Po południowej i zachodniej stronie Placu Wolności wykonawca rozpoczął układanie bruku klinkierowego  o łącznej powierzchni ok. 10100m2 .Bruk klinkierowy będzie ułożony w części parkowej, na projektowanych alejkach oraz na placu owalnym na zewnątrz projektowanej pergoli. Ceglany bruk będzie ułożony również na chodnikach po stronie północnej, południowej i zachodniej oraz na  jezdniach po stronie północnej, południowej i przy parkingu wewnętrznym od strony północnej. Klinkier w kolorze czerwonym zastosowany będzie jako odznaczenie linii miejsc postojowych.

- Reklama -

Natomiast bruk klinkierowy w kolorze grafitowym o łącznej powierzchni ok. 2600m2 układany będzie na miejscach postojowych do wzdłużnego i poprzecznego parkowania, na wszystkich pierzejach i parkingu wewnętrznym, zatoce autobusowej (pierzeja zachodnia) oraz na wjazdach do posesji zlokalizowanych przy pierzei zachodniej – informuje Paweł Jednacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Biłgoraj. Dodaje, że bezpośrednio przy budynkach wielorodzinnych, gdzie zlokalizowane są obiekty handlowo-usługowe, projektowane są tzw. tarasy, które mają nawierzchnię z płyt betonowych w kolorze granitu.

Prace potrwają do września 2020 roku.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Damian mówi

    Tylko wysokość nowych płyt jest trochę przesadzona co do ulicy kościuszki chyba powstanie nowy krawężnik

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.