- Reklama -

Butelkami w samochody

W sobotni wieczór dwóch 14-latków spożywało alkohol. W pewnym momencie wpadli na pomysł, żeby rzucać butelkami w jadące samochody.

 

W sobotni wieczór dwóch młodych ludzi na obwodnicy północnej w Biłgoraju rzucało szklanymi butelkami w jadące samochody. Na widok funkcjonariuszy policji młodzi ludzie zaczęli uciekać, jednak po chwili zatrzymali się.

– Byli to dwaj 14-letni mieszkańcy gminy Biłgoraj. W miejscu zdarzenia na chodniku, ścieżce rowerowej i ulicy znajdowały się szklane odłamki po rozbitych butelkach. Nastolatkowie swoim bezmyślnym zachowaniem mogli doprowadzić do tragedii. Nie było to jednak jedyne przewinienie nastolatków, okazało się bowiem, że obaj wcześniej spożywali alkohol. Jeden z nich znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu, natomiast drugi miał w organizmie ponad promil. Teraz policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia, w jakich okolicznościach nabyli oni alkohol. Nastolatkowie odpowiedzą za popełniony czyn karalny – informuje Joanna Klimek, rzecznik prasowa policji KPP w Biłgoraju.

- Reklama -

Natomiast w piątek policjanci zauważyli ogień na schodach jednego z miejskich przedszkoli. Na miejscu zastali 14-latka oraz palącą się gumową wycieraczkę. Policjanci ugasili pożar. Obecnie prowadzone są w tej sprawie czynności mające na celu ustalenie osób, które brały udział w zdarzeniu i dokładnych okoliczności zajścia.

Również dzisiaj podczas patrolu policjanci w rejonie dworca PKS ujawnili dwóch nieletnich chłopców, którzy palili elektroniczne papierosy. Obydwaj są mieszkańcami gminy Józefów i mają po 16 lat.

W każdym z tych przypadków policjanci prowadzą postępowanie. Młodzi ludzie nie unikną odpowiedzialności i odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Rafał mówi

    Dwóch 16 latków paliło e- papierosa i odpowiedzą przed sądem. Moje miasto takie bezpieczne 😀

  2. Czytelnik mówi

    „Jeden z nich znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu natomiast drugi miał w organizmie ponad promil.” – to ten drugi miał promil ale nie był po spożyciu alkoholu? Albo ten pierwszy był w stanie po spożyciu ale miał 0,0?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.