kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Burmistrz Biłgoraja reaguje. Wojciech Gleń mija się z prawdą? (video)

W Biłgoraju gęstnieje atmosfera przed drugą turą wyborów zaplanowanych na najbliższą niedzielę. Kandydatów na burmistrza zostało tylko dwóch: - Czy widzą Państwo „przepaść”, o której mówi Pan Wojciech Gleń? - pisze zaskoczony burmistrz Janusz Rosłan: - Pan Wojciech Gleń planuje utworzenie bezpłatnego Internetu m.in. na Placu Wolności i w Parku Solidarności? Bezpłatny internet działa tam od listopada! - punktuje włodarz Biłgoraja. Zobaczie wyborczą potyczkę na słowa.

- Reklama -

Zaczęło się od tego.W ostatnich godzinach Wojciech Gleń opublikował filmik:

 

urząd MArszałkowski projekt

Na odpowiedź burmistrza Biłgoraja – Janusza Rosłana, nie trzeba było długo czekać:

W ostatnim czasie, w mediach społecznościowych mój kontrkandydat na urząd burmistrza stwierdził, że jest przepaść w rozwoju gospodarczym pomiędzy Janowem i Biłgorajem. Jedną z przyczyn ma być brak specjalnej strefy ekonomicznej w naszym mieście.
🔔 Otóż przypominam:

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

1. Decyzją rządu Prawa i Sprawiedliwości, od 2016 r., cały powiat biłgorajski stanowi część Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. W związku z tym wszystkim inwestorom na terenie Biłgoraja przysługują korzyści i ulgi przewidziane przepisami prawa. Wiedza ta jest powszechnie dostępna w Internecie, w tym na stronie miasta.
2. Ponadto, od 2014 r. zwalniamy od zapłaty podatku od nieruchomości w 100% wszystkich przedsiębiorców, którzy wybudowali nowe budynki (za wyjątkiem wykorzystywanych na handel). Ulga może być udzielona nawet przez 5 lat.
📊 Dodatkowo na infografice przytaczam kilka danych Głównego Urzędu Statystycznego dotyczących Janowa Lubelskiego i Biłgoraja.
❓ Czy widzą Państwo „przepaść”, o której mówi Pan Wojciech Gleń?
📢 Pan Wojciech Gleń na spotkaniu z przedsiębiorcami powiedział, że trzeba zmienić plan zagospodarowania przestrzennego, bo jest niekorzystny dla przedsiębiorców.
🔔 Przypominam:
1. Studium uwarunkowań, z którym musi być zgodny plan zagospodarowania, zostało uchwalone przez Radę Miasta w 2023 r. Wszyscy głosujący radni (18 obecnych), w tym Pan Wojciech Gleń, głosowali za uchwaleniem studium. Nie było głosów przeciwnych ani wstrzymujących się.
2. Rada Miasta przystąpiła również w 2023 r. do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego, zgodnego z przyjętym studium, m.in. dla działek przy ul. Motorowej. Pan Wojciech Gleń głosował za, choć mając interes prawny winien wyłączyć się z głosowania.
📢 W innym spocie wyborczym Pan Wojciech Gleń planuje utworzenie bezpłatnego Internetu m.in. na Placu Wolności i w Parku Solidarności.
🔔 Przypominam:
Bezpłatny Internet na Placu Wolności i w Parku Solidarności (WIFI4EU Bilgoraj) działa od listopada 2020 r. Zachęcam do korzystania!
👥 Szanowni Państwo, To między innymi dlatego była potrzebna debata pomiędzy kandydatami, do której wielokrotnie lecz bezskutecznie zapraszałem Pana Wojciecha Glenia, aby na bieżąco móc odnieść się do programu i twierdzeń konkurenta – napisał w swoich mediach społecznościowych Janusz Rosłan.

 

- Reklama -

22 Komentarze
 1. Anonim mówi

  Wybrać Glenia trzeba
  Przewietrzyć Urząd Miasta, OSiR i BDK bo tam nic się nie dzieje grzeją stołki bo Rosłana mają co się nie interesuje.
  Osir Pani dyrektor co na niczym m się nie zna chyba z na kotach ale przecież mamusia u roślina w UM na kolanach siedzi.
  BDM Żona burmistrz nic nie robi tylko schadzki dla seniorów a gdzie coś dla dzieci i młodzieży.
  CZAS NA ZMIANY

 2. PMKT mówi

  Pan Burmistrz J.Rosłan wygra te wybory i już nie potrzebna jest kampania dalsza. To uczciwy i dbający o ludzi i o miasto człowiek. Żadna zła siła nie odwiedzie mieszkańców, od głosowania na Rosłana.

 3. - mówi

  Niefajnie jest – przecież po wyborach ci ludzie będą dalej się spotykać , witać uściskiem dłoni (?). A pan Gleń trochę rozczarowuje bo był radnym ostatniej kadencji i co nie widział tych „problemów” z którymi teraz wyskakuje? Co robił jako radny, ile dał projektów uchwał żeby coś zmienić jeśli źle się działo?. A w tych zarzutach „widzę” rękę tego pan P. drugiej osoby na liście „niezależnego” komitetu.

 4. Tadeusz T. mówi

  Panie Wojtku stracił Pan swoje opanowanie i wyciąga Pan brudy i najgorszą politykę. Pana wypowiedź jest arogancka i bez konkretów. Odpowiedź Pana Roslana na zarzuty dotyczące Janowa Lubelskiego były merytoryczne i były podane konkretne dane w sposób kulturalny i z najwyższym poszanowaniem. Był to źle przygotowany Atak na urzędującego burmistrza. Warto zmierzyć się w debacie, dlaczego Pan jej nie chce? Całe miasto mówi, że aby mieć jakieś szanse z Rosłanem musi być debata.
  Ludzie wiedzą że Rosłan przez tyle lat jest doświadczony i dużo zrobił. Pan chce zawalczyć o to stanowisko to niech Pan przystąpi do debaty. Ludzie chcą lepiej poznać Pańską umiejętność i wiedzę na sprawy bieżące a nie tylko wygłaszane przygotowane teksty.
  Burmistrz to też stanowisko rezprezentacyjne.

 5. Mieszkaniec mówi

  widzę że zwolennicy pana Rosłana cały czas argumentują jednym zdaniem mówiąc o debacie.
  obiektywnie patrząc jako mieszkaniec to jedynie co pan burmistrz może powiedzieć to to że jego konkurent jest gorszy tylko dla zasady.

 6. Anonimx mówi

  Roslan zniszczył życie wielu ludziom mieszkających w jednym z bloków przy końcu Zamojskiej. Po wyglądzie tego bloku można domyśleć się o który chodzi. Blok należący do UM, mieszkańcy od kilkunastu lat proszą o choćby stara kostkę do uzlozenia wokół bloku, o poprawę nawiezchni pod wejściem do klatek bo woda stoi tal że nie da się wejść, podczss budowy sąsiedniego bloku naruszono zyle wodna i przez caly czas stoi woda w powinicy. Roslan nic nie robi..Dba tylko o swój interes i o swoje okolice placu wolności. Wstydził by się kolejne lata uprzykrzać życie ludziom. Mówi o budowie nowego bloku komunalnego na Matrasia. Każde mieszkanie obsadzi swoimi ludźmi, nie pomoże tym co naprawdę potrzebują tej pomocy. jedyne co mu wychodzi to stawianie bloków między domami prywatni i między innymi blokami. Zamiast rozbudowywać miasto ten wpycha się między już istniejace bloki. Wstyd. Można pisać dużo więcej na temat obecnego burmistrza ale cóż lata zrobiły swoje i ludzie dalej wpatrzeni w roslana jak w obrazek. nic ich te lata nie nauczyły.

 7. Anonim mówi

  Obiektywnie ten kto boi się debaty nie nadaje się na stanowisko burmistrza. Głosujmy na spokój i rozwój Biłgoraja. Na pana burmistrza Rosłana.

 8. Anonim mówi

  Tylko Glen

 9. Tomek mówi

  Może niech Janusz pierwsze wytłumaczy jak do tego doszło ze przez 20 lat od kiedy został burmistrzem na terenie miasta nie powstała żadna większa firma zatrudniająca np 50-100 osób. W janowie w tym czasie 10, stalowa wola 30 Biłgoraj 0.
  Ikea chciała budować u nas swój tartak – Nie
  Black Red White magazyn centralny – Nie
  McDonald otworzyć swój punkt – Nie
  Castorama swój sklep – Nie
  Dzięki Januszowi wszystko na Nie !

 10. Tajemniczą mówi

  Jeśli rzeczywiście Gleń porównuje Janów do Biłgoraja to ma rację! W Janowie jest cudnie, zalew, parki, nawet zima jest wszystko odśnieżone nawet najbliższe drogi Janowa a u nas co zalew zarośnięty, w parkach brud smród i ubóstwo a drogi zima katastrofa. popieram P. Glenia jeśli to wszystko zmieni

  1. Luk mówi

   Jaki problem? Wypad do Janowa!

  2. z mówi

   Bezrobocie w Janowie 12%, w Biłgoraju tylko 6%. To zamyka chyba temat tego „cudu” w Janowie

 11. Andrzej K. mówi

  Gleń boi się debaty bo wyszłoby wszystko na wierzch. Głosowanie za swoimi działkami przekreśla go dla mnie jako kandydata. Interes prywatny ? To nie pchaj się na radnego i burmistrza. Burmistrz ma dbać o interes miasta i wszystkich mieszkańców. Nie własny prywatny.

  1. romek mówi

   zatrudnienie żony w jednostce sobie podległej to też interes prywatny przy wspólnocie majątkowej

 12. Anonim mówi

  Gleń głosował za swoimi działkami ? Wstydu nie ma.

 13. Wstyd mówi

  Niezależny Hajdi na spotkaniu popierający kandydata pis w Goraju, Piskorski w układzie z Pis, Gleń to wiadomo że z pis. Nigdy nie zagłosuję na pis

  1. ANNA mówi

   PAN CZERWONY
   BRAWO

 14. Obserwator mówi

  Biłgoraj został 30 lat do tyłu (dzięki postkomunistyczne mu Januszowi r .)ale niby ynteligencja biłgorajska tego nierozumne.Cała nadzieja w młodzieży (musicie coś zmienić dla siebie dla swoich dzieci żeby Biłgoraj nie był primitywem )spójrzcie na stalową wolę Biłgoraj jej nie dogoni przez 60 lat minimum

 15. panika rosłana mówi

  no i cyk reklama burmistrza Roslana, tylko że to już nic nie pomoże…posiedzieć jeszxze czwartek i piątek w fotelu a z poniedzialku do modela dzwonić po pudła…pol miasta przyjdzie się pomóc kochanemu Burmistrzowi pakować,

 16. Obserwator mówi

  Gleń odpuścił już kampanię. Teraz do roboty wziął się jego szef sztabu pan M. I zaczęły się ataki w stylu banerów pod galerią i paszkwila pod nazwą „wały bilgorajskie”. Wymiana zdań pomiędzy burmistrzem i sztabem w internecie jest niepoważna. Obaj kandydaci powinni się spotkać w debacie, ale Wojciech Glen boi się tego jak diabeł święconej wody. Czyli szala przechyla się na korzyść burmistrza.

  1. Anonim mówi

   tu nie ma z kim dyskutować, kto choc raz był e urzedzie na rozmowie z burmistrzem w jakiejkolwiek sprawie ten wie, że konczy się to na wezwaniu podległych pracowników, którzy odpowiadają na pytania, sam z siebie decyzyjnego zdania nigdy nie wydusil

  2. Adam mówi

   A co taka debata by dała ? Roslan by mówił co zrobił przez 20 lat a czego Gleń nie zrobił bo nie miał do tego okazji ? Roslan jest już przeszłością, a Gleń przyszłością. Debata nie ma sensu. Jedynie wtedy gdy do debaty podchodzi dwóch nowych kandydatów na burmistrza, ale to w następnych wyborach.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.