Romańczuk kandydat Eurowybory

- Reklama -

- Reklama -

Biłgoraj łączy się z … NASA (foto)

Nazywa się Filip Maciejewski i pochodzi z Biłgoraja. Jest pracownikiem w centrum badawczym NASA Ames Research Center w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Absolwent biłgorajskiego I LO im.ONZ nie zapomniał o swojej szkole. Właśnie połączył się z uczniami największego liceum w powiecie, a pytań do byłego wychowanka jest sporo.

- Reklama -

W ramach obchodów Dnia Nowych Technologii odbyło się spotkanie z Filipem Maciejewskim. Ośrodek w Kalifornii, w którym pracuje biłgorajanin zajmuje się m. in. badaniami w zakresie aeronautyki, analizy fotografii powietrznych, wysokowydajnych obliczeń, eksploracji przestrzeni kosmicznej, a także obliczeń kwantowych czy szeroko pojętej informatyki.
W wideokonferencji uczestniczyli uczniowie klasy I A, II A i III A o profilu graficznym, którzy realizują w szkole projekt „Sztuczna inteligencja – szanse i zagrożenia”:
-Licealiści przygotowali pytania dotyczące pobytu Filipa w naszym liceum, wyborów studiów i kariery w NASA. Z gościem rozmawiali na temat komputerów kwantowych, szyfrowania, kryptografii i zagadnień związanych ze sztuczną inteligencją oraz uczeniem maszynowym. Wspólnie zastanawiali się także nad korzyściami i zagrożeniami pojawiającymi się w związku z tak szybkim rozwojem technologii – informuje I LO im.ONZ w Biłgoraju.

 

 

urząd MArszałkowski projekt
foto: I LO im.ONZ w Biłgoraju

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.