kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Syrena strażacka ucichnie do końca roku

Prawdopodobnie do końca roku mieszkańcy Biszczy nie usłyszą syreny strażackiej OSP w Biszczy I. W piątek została ona zdemontowana na czas remontu budynku GOKSiR w Biszczy.

- Reklama -

21 maja z budynku Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Biszczy zniknęła syrena strażacka, która powiadamiała biszczańskich strażaków o akcji.

urząd MArszałkowski projekt

– Alarmowanie poprzez dźwięk syreny towarzyszy naszej jednostce od dawien dawna, jest to prosty i niezawodny system działania. Od kilku lat pomagają nam w tym także system SMS-owy oraz połączenia telefoniczne, dzięki którym dyżurny SK informuje nas o wezwaniu. Przez jakiś czas będziemy polegać tylko na powiadomieniach telefonicznych – informuje jeden ze strażaków z OSP KSRG w Biszczy I.

Zniknięcie syreny jest początkiem remontu budynku GOKSiR w Biszczy, przy którym znajduje się remiza OSP.

– Remont Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji potrwa 3 lata i rozpocznie się w drugiej połowie 2021 roku. Będzie on kosztował ponad 3 mln zł, z czego 1,5 mln pozyskaliśmy z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – informuje Zbigniew Pyczko, wójt gminy Biszcza.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Biszczańscy strażacy mają nadzieję, że ta sama syrena, ale już odnowiona, powróci nad dach remizy już niebawem.

– Ta syrena wzywała strażaków z Biszczy do przeróżnego typu zdarzeń. Chcielibyśmy, żeby  robiła to jak do tej pory, żeby to nie zmieniło się od nowego roku – dodaje strażak z OSP KSRG w BIszczy I.

~Kuliński Michał

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.