- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Biszcza: Jest akt oskarżenia w sprawie zabójstwa

Prokuratura Okręgowa w Zamościu skierowała do Sądu Okręgowego w Zamościu akt oskarżenia przeciwko Erwinowi F. i Marcinowi S., podejrzanym o zbrodnię zabójstwa.

- Reklama -

Do zdarzenia doszło w nocy z 4 na 5 czerwca 2021 roku w miejscowości Biszcza. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Zastali zakrwawionego i nieprzytomnego mężczyznę (kliknij tutaj). Jest akt oskarżenia w tej sprawie.

–  Podejrzani, w godzinach nocnych, wdarli się do budynku mieszkalnego jednego z mieszkańców. Po wejściu do domu, zrzucili pokrzywdzonego z łóżka i zaczęli uderzać i kopać po głowie i po całym ciele. Następnie zabrali pokrzywdzonemu portfel z zawartością dowodu osobistego oraz pieniędzy w kwocie ponad 3000 złotych. Bezpośrednio po zdarzeniu udali się na przystanek autobusowy, gdzie tej samej nocy zostali zatrzymani przez Policję. Po ich zatrzymaniu, funkcjonariusze Policji udali się do miejsca zamieszkania pokrzywdzonego. Tam ujawnili leżącego na podłodze, nieprzytomnego pokrzywdzonego – relacjonuje prokurator Artur Szykuła, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

urząd MArszałkowski projekt

Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala w stanie ciężkim, gdzie w dniu 11 czerwca 2021 roku zmarł. – Jak ustalono w toku postępowania, w chwili zdarzenia podejrzani znajdowali się w stanie nietrzeźwości, z zawartością alkoholu we krwi powyżej dwóch promili oraz pod wpływem substancji psychotropowej w postaci amfetaminy. Obu podejrzanym przedstawiono zarzuty popełnienia zbrodni zabójstwa w typie kwalifikowanym, w związku z rozbojem i motywacją zasługującą na szczególne potępienie, a także jednemu z podejrzanych przedstawiono dodatkowo zarzut udzielania substancji psychotropowej w postaci amfetaminy – dodaje prokurator Szykuła. – Obaj podejrzani podczas przesłuchania złożyli wyjaśnienia, przy czym jeden z nich nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, drugi natomiast przyznał się do używania przemocy wobec pokrzywdzonego i złożył wyjaśnienia w zasadniczej części zgodne z poczynionymi ustaleniami.

Wobec podejrzanych jest stosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za zarzucaną im zbrodnię zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.