kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Zastali zakrwawionego i nieprzytomnego mężczyznę

Przyjechali z województwa zachodniopomorskiego i napadli na starszego mężczyznę, mieszkańca gminy Biszcza. Dwóm mężczyznom grozi dożywocie.

- Reklama -

 

Zajście miało miejsce w nocy z 4 na 5 czerwca (z czwartku na piątek minionego tygodnia). 

urząd MArszałkowski projekt

Policjanci z Posterunku w Potoku Górnym podczas patrolowania miejscowości Biszcza zauważyli dwóch poruszających się pieszo mężczyzn, którzy posiadali przy sobie torby podróżne. Mundurowi postanowili ich wylegitymować. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego w wieku 35 i 37 lat – informuje młodszy aspirant Joanna Klimek.

Funkcjonariusze zaczęli ustalać, w jakim celu mężczyźni przebywali na terenie naszego powiatu. Ci jednak nie potrafili wskazać, jakie są powody ich pobytu. Policjanci sprawdzili torby mężczyzn. Przy jednym z nich znaleźli portfel z dokumentami 75-letniego mieszkańca naszego powiatu. Dodatkowo było tam kilka tysięcy złotych.

Policjanci udali się natychmiast do miejsca zamieszkania 75-latka. Okazało się, że znajduje się tam nieprzytomny i zakrwawiony mężczyzna. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Mężczyzna trafił do szpitala. Jego stan jest ciężki.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Sprawcy pobicia zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Okazało się, że nie było to ich pierwsze przestępstwo. Znani są oni stróżom prawa. Obydwaj byli wielokrotnie karani. 37-latek odpowiadał już przed sądem za rozbój, kradzieże z włamaniem i pobicie. Natomiast 35-latek był karany między innymi za groźby karalne.

Mężczyźni wśród stawianych im zarzutów usłyszeli rozbój i usiłowanie zabójstwa. W poniedziałek 7 czerwca Sąd Rejonowy w Biłgoraju zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im kara nawet dożywotniego więzienia.

 

- Reklama -

4 Komentarze
 1. John mówi

  I znowu Biszcza w naglowkach gazet.Osobiscie nie znalem Pana Edwarda niech mu ziemia lekka bedzie i wieczne odpoczywanie racz mu dac panie.Tez mysle ze ktos nadal tym dwom ten adres.To bedzie latwe do udowodnienia.Kara powinna byc sprawiedliwa spolecznie.Panowie minimum 25lat powinni w drewnianej skrzynce na plecach wynosic bloto z zalewu w Biszczy.

 2. Ania mówi

  No to chcieli mieć łatwą i szybka kasę, a skatowali człowieka na śmierć. Żeby zgnili w więzieniu bo tego samo chcieli. Jak tak można? Starszy człowiek. Niech spoczywa w pokoju. Pytanie tylko skąd wiedzieli gdzie iść po kasę? Moim zdaniem musieli mieć od kogoś jakiś cynk, albo obserwować tego pana dłuższy czas choć to raczej niemożliwe żeby z drugiego końca Polski przyjechać w nieznane tereny i plątać się po okolicy. To wzbudziłoby czujność mieszkańców.

 3. Maciej mówi

  Powinna być bezwzględna kara śmierci dla tych śmieci. Śmierć za śmierć. A nie utrzymywać tych degeneratów. No i Policja niech szuka kto im zlecił ten napad. Bo chyba nikt nie wierzy, że zupełnym przypadkiem znaleźli się z zachodniopomorskiego w lubelskim. Bo tu są jeszcze na pewno inne osoby zamieszane.

 4. Jan mówi

  Pan Edward (człowiek skromny i pracowity) zmarł, został zakatowany przez tych oprawców.
  Mam nadzieję że „wolny sąd” wyda szybko karę dożywocia dla sprawców. I będziemy ich utrzymywać z naszych podatków.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.