Biegacz z Biłgoraja trzeci w Polsce

Doskonałe wiadomości z Chorzowa. A tam na Stadionie Śląskim zostały rozegrane 55. PZLA Mistrzostwa Polski Juniorów U18, w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Karol Łaba ze Znicza Biłgoraj zdobył brązowy medal.

W imprezie startowało pięcioro lekkoatletów biłgorajskiego „Znicza” (prawo startu mieli zawodnicy z miejsc 1-24 w rankingu PZLA).

Najlepiej zaprezentował się Karol Łaba, który  wywalczył brązowy medal w biegu na 3000. Uzyskany wynik – 8:47.09 min. to nowy rekord życiowy zawodnika (o ponad 15 sekund lepszy od dotychczasowego).

W tym samym biegu, siódme miejsce zajął Marcin Kusz, również z nowym rekordem życiowym – 8:59,95 min.

Pozostałe miejsca naszych lekkoatletów:

– 18. Marlena Tyszko na 1500 m p.prz. z czasem 5:45.40 min.,

– 19. Karolina Guska na 3000 m – 11:17.09 min.,

– 19. Oliwia Leleń na 400 m – 60.05 sek.

Pozasportową atrakcją Mistrzostw był udział naszej ekipy w „Diamentowym Pikniku” z Piotrem Małachowskim – dyskobolem, V-ce Mistrzem Olimpijskim, rekordzistą Polski, czterokrotnym zwycięzcą lekkoatletycznego cyklu Diamentowej Ligi. Piotr Małachowski jest obecnie Dyrektorem Sportowym kolejnego Mityngu DL, który odbędzie się 16 lipca na Stadionie Śląskim z udziałem gwiazd światowej lekkiej atletyki. Piknik był imprezą promującą to wydarzenie i okazją do „potrenowania” z Mistrzem, uzyskania autografów i wspólnych zdjęć.