- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajanki podbiły Lublin

Pierwszy etap konkursu polegał na przesłuchaniu i eliminacji dwóch nagrań kandydatów. W drugim etapie konkursu "Debiuty" przed jury w składzie: Grażyna Łobaszewska, Agnieszka Weiner, Magdalena Stopa i Piotr Chilimoniuk, zaprezentowało dwa utwory wybranych 20 uczestników. Wśród osób, które zakwalifikowały się do II etapu "Debiutów", znalazły się 3 biłgorajanki: Kinga Dziduch, reprezentująca Biłgorajskie Centrum Kultury, Michalina Lipińska (Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju) i Olga Różańska – Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju (opiekun Andrzej Czernik). Tego samego dnia młodzież miała warsztaty wokalne z przewodniczącą jury i wielkim autorytetem w dziedzinie śpiewu Grażyną Łobaszewską. 

23 marca w lubelskim Teatrze Starym odbył się koncert laureatów konkursu. Grand Prix "Debiutów" i nagrodę Marszałka Województwa Lubelskiego zdobyła Kinga Dziduch, natomiast I miejsce i nagrodę prezydenta miasta Lublin otrzymała Michalina Lipińska. Kinga zaśpiewała piosenkę "Zielono mi" Agnieszki Osieckiej i "Pierwsze kroki" Anny Ozner, natomiast Michalina zaprezentowała "Wielkie nieba" Meli Koteluk. 

- Reklama -

Mówiąc o wykonanych przez biłgorajanki utworach, jurorzy przyznali, że uczestniczki wyróżniają się swoją techniką i umiejętnościami wokalnymi. – Ona ma w sobie pełen profesjonalizm. Świetna dykcja, przekaz. Kinga wie, o czym śpiewa. Jak wychodzi na scenę i zaczyna śpiewać, jej oczy zaczynają błyszczeć. Scena ją kocha. Widać, że nie tylko ona kocha scenę, ale i scena w niej się zakochała – mówiła o występie Kingi Dziduch przewodnicząca jury Grażyna Łobaszewska. Dotychczasowe osiągnięcia Kingi zostały docenione. Została ona stypendystką Marszałka Województwa Lubelskiego w dziedzinie kultura i muzyka. 

Gratulujemy naszym młodym wokalistkom i życzymy im dalszych sukcesów na muzycznej scenie!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.