- Reklama -

Bezpieczeństwo za 10 złotych

7 października policjanci z Zespołu ds. Nieletnich, Wydziału Ruchu Drogowego i dzielnicowy z biłgorajskiej komendy odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Biłgoraju.

- Reklama -

Widoczność na drodze oraz związane z nimi odblaski to temat, który powraca jak bumerang za każdym razem, gdy szybko zapada zmierzch. Często nienoszenie kamizelek oraz odblasków usprawiedliwiamy, mówiąc, że inni będą się śmiać lub po prostu o nich zapominamy. Dodatkowo odpowiadamy, że gdy jedzie samochód, włączamy latarkę w telefonie i to wystarcza. Ale niejednokrotnie nie wystarcza. Niektórzy kierowcy spotkali się z sytuacją, gdy niewiele brakowało do wypadku z powodu nieoświetlonego pieszego albo rowerzysty lub do tego nieszczęśliwego zdarzenia doszło. Wielu z nich również wie, że nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie. Inwestują oni w lepsze hamulce oraz oświetlenie, aby w jak największym stopniu móc zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz innych uczestnikom ruchu. A jak wiadomo, obecnie mamy październik, miesiąc, w którym słońce zachodzi szybciej niż w lecie. Wychodząc z domu, pamiętajmy o kamizelce lub odblasku. Pamiętajmy również o powiedzeniu: – Mądry Polak po szkodzie, aby idąc ulicą, być pewnym swego bezpieczeństwa a nie tylko zastanawiać się, czy już kierowca samochodu nas widzi.

7 września funkcjonariusze z Zespołu ds. Nieletnich, Wydziału Ruchu Drogowego i dzielnicowy z biłgorajskiej komendy odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Biłgoraju. Podczas spotkania zostały poruszone tematy bezpieczeństwa w drodze do szkoły, kontaktów z osobami obcymi. Dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie poruszać się po drogach pieszo i na rowerze. Policjanci tłumaczyli również najmłodszym, jak zachować się w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia. Rozmawiali również o tym, jak bezpiecznie spędzać czas wolny w domu i w trakcie zabawy na świeżym powietrzu. Policjanci przypomnieli dzieciom, jak ważne jest bycie widocznym na drodze i rozdali najmłodszym odblaskowe gwizdki, tłumacząc, że gwizdek może pomóc w sytuacjach niebezpiecznych.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.