- Reklama -

- Reklama -

Będzie fotowoltaika?

Będzie wniosek o dotacje na Odnawialne Źródła Energii

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego ogłosił, że w połowie sierpnia rozpocznie nabór nowych wniosków o przyznanie dotacji na zakup i montaż instalacji, wykorzystujących odnawialne źródła energii. Wśród samorząd, które chcą się starać o unijne wsparcie będzie Gmina Obsza.- Zainteresowanie mieszkańców jest bardzo duże, bo w ciągu zaledwie kilku dni przyjęliśmy około 500 wniosków.

Tym razem będziemy się ubiegać o dofinansowanie na zakup i montaż ogniw fotowoltaicznych – zapowiada wójt gminy Obsza Andrzej Placek. Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego można otrzymać do 85 procent kosztów netto. Początkowo do podziału miało być tylko około 50 milionów złotych, ale z najnowszych informacji wynika, że samorząd województwa będzie mieć do rozdysponowania dwukrotnie większą kwotę.

W 2015 roku Gmina Obsza pozyskała unijne dofinansowanie na 560 zestawów kolektorów słonecznych, a niedawno zakończyła montaż następnych 156 solarów. Te instalacje również były współfinansowane z funduszy unijnych.

 

Źródło: https://obsza.pl/

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.