- Reklama -

Będzie fotowoltaika?

Będzie wniosek o dotacje na odnawialne źródła energii

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego ogłosił, że w połowie sierpnia rozpocznie nabór nowych wniosków o przyznanie dotacji na zakup i montaż instalacji, wykorzystujących odnawialne źródła energii. Wśród samorządów, które chcą się starać o unijne wsparcie, będzie Gmina Obsza. Zainteresowanie mieszkańców jest bardzo duże, bo w ciągu zaledwie kilku dni wpłynęło około 500 wniosków.

Tym razem będziemy się ubiegać o dofinansowanie na zakup i montaż ogniw fotowoltaicznych – zapowiada wójt gminy Obsza Andrzej Placek. Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego można otrzymać do 85 procent kosztów netto. Początkowo do podziału miało być tylko około 50 milionów złotych, ale z najnowszych informacji wynika, że samorząd województwa będzie mieć do rozdysponowania dwukrotnie większą kwotę.

- Reklama -

W 2015 roku gmina Obsza pozyskała unijne dofinansowanie na 560 zestawów kolektorów słonecznych, a niedawno zakończyła montaż następnych 156 solarów. Te instalacje również były współfinansowane z funduszy unijnych.

 

Źródło: https://obsza.pl/

- Reklama -

1 komentarz
  1. IrenaC mówi

    Czytam o tych nowych programach i mówie tak. Brawo gmina Obsza, brawo gmina Księżpol. Brawo Biłgoraj, brawo gmina Biszcza. Brawo gmina Potok Górny………ups oj nie to pomyłka. Ta gmina fotowoltaike ma gdzies no bo i po co. nawet mieszkanców nie raczyli poinformowac ze cos takiego bedzie. Powiedzieli ze sa jakies kotły na biomase pompy ciepła aha i piece na pelet no i jak ktos wezmie to wszysko to moze jeszcze sie załapie na fotowoltaike. Ale tylko 2-3 kw. Czemu tyle? Bo tak powiedzieli włodarze gminy i tak ma byc. Wiec co bic brawo czy nie. Chwilowo sie wstrzymam i poczekam co z tego wyniknie. Inne gminy zamias gadac i opowiadac jak to bedzie dobrze to dobrze robia. Biszcza juz zaczeła drugi nabór na fotowoltaike nie czeka tylko działa. A my czekamy. Na co czekamy? warto by zapytac. Moze na jakis cud. Tez w sumie dobrze. Po co sie meczyc jak mozna poczekac na cud.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.