- Reklama -

Będą nowości wydawnicze

 
Po wakacjach na uczniów biłgorajskich szkół ponadgimnazjalnych będzie czekał duży zestaw nowości wydawniczych.

Powiat biłgorajski otrzymał dotację celową w wysokości 48 tys. zł. na zakup nowości wydawniczych do bibliotek szkolnych w ramach wieloletniego programu wspierania organów prowadzących szkoły w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Wsparcie finansowe w wysokości po 15 tys. zł (3 tys. to wkład własny samorządu) otrzymały następujące szkoły: I Liceum Ogólnokształcące im. Organizacji Narodów Zjednoczonych w Biłgoraju, Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, Technikum Elektryczno-Mechaniczne w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Józefa Dechnika w Biłgoraju.

- Reklama -

Pieniądze zostały pozyskane w ramach programu „Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych”. Jego głównym celem jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów poprzez finansowe wsparcie dla organów prowadzących szkoły z przeznaczeniem na promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa.

Doposażenie bibliotek szkolnych w atrakcyjne dla uczniów książki ułatwi realizację celów kształcenia w zakresie edukacji czytelniczej określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego oraz będzie wpływać na rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży, w tym kształtowanie twórczych postaw.

Realizacja programu będzie miała wpływ na zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek szkolnych oraz wzmocnienie ich potencjału i roli a także wzrost dostępności atrakcyjnych książek o tematyce bliskiej współczesnym doświadczeniom w poznawaniu i rozumieniu otaczającego świata.

Program ma również na celu rozwój środowiska lokalnego poprzez podejmowanie wspólnych przedsięwzięć przez biblioteki szkolne, publiczne i pedagogiczne.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.