- Reklama -

- Reklama -

Bal Studniówkowy ZSZiO (FILM)

15 lutego odbyła się ostatnia ze studniówek szkoły średniej z naszego powiatu. Uczniowie „Przemysłówki" świętowali symbolicznie sto dni przed maturą. Zabawa trwała do białego rana.

- Reklama -

Chociaż rzadko Studniówka odbywa się dokładnie 100 dni przed egzaminem maturalnym, to zwyczajowo stanowi ona umowną granicę przed czasem intensywną nauki oraz przygotowań przed jednym z najważniejszych egzaminów w życiu każdego ucznia liceum oraz technikum. W tym roku Studniówka Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbyła się 15 lutego w Hotelu Janów w Janowie Lubelskim.

– Może się wydawać, że ze specyfiki pracy nauczyciela wynika, że co roku przeżywamy takie uroczystości jak Bal Studniówkowy oraz Zakończenie Roku Szkolnego. Może się wydawać, że nasi uczniowie przewijają się w naszym życiu jak w kalejdoskopie. Nie jest to prawdą. Każdy z was, drodzy maturzyści jest częścią historii naszego życia tak samo, jak my jesteśmy waszą – mówi Adam Balicki dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. – Egzamin maturalny nie bez powodu nazywany jest egzaminem dojrzałości. Jest to krok w dorosłe życie. Miarą dojrzałości jednak nie jest osiągnięcie określonego wieku czy nawet zdania matury. Dojrzałość jest to przede wszystkim branie odpowiedzialności za własne czyny oraz drugiego człowieka – dodaje dyrektor szkoły.

Życzenia

- Reklama -

Nie zabrakło tradycyjnego poloneza wykonanego przez uczniów Przemysłówki. Zaproszeni goście złożyli życzenia przyszłym absolwentom szkoły średniej pomyślnego zdania matury, dostania się na wymarzone studia oraz szczęścia w dalszym życiu.

– Życzę wam wszystkim, żeby ten Bal był rzeczywiście wyjątkowy oraz aby zapadł na długo we wszej pamięci w bardzo pozytywny sposób. Życzę wam, żeby każdy z was był wyjątkowy nie tylko dzisiaj, ale również podczas tych najważniejszych wyborów w życiu, które przed wami będą. Stoicie na progu dorosłości, rozpoczynacie najważniejszy etap w waszym życiu i podejmujecie decyzję, które mogą o nim zaważyć, życzę wam, aby zawsze były one trafne – opowiada Andrzej Szarlip, starosta biłgorajski.

Po części oficjalnej miały miejsce wspólne pamiątkowe zdjęcia a zabawa taneczna trwała do białego rana.

M.

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Kasia mówi

    Pięknie

  2. Czytelnik mówi

    fajnieee im , kiedy to było…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.