- Reklama -

- Reklama -

Bal Studniówkowy ZSZiO (FILM)

15 lutego odbyła się ostatnia ze studniówek szkoły średniej z naszego powiatu. Uczniowie „Przemysłówki" świętowali symbolicznie sto dni przed maturą. Zabawa trwała do białego rana.

Chociaż rzadko Studniówka odbywa się dokładnie 100 dni przed egzaminem maturalnym, to zwyczajowo stanowi ona umowną granicę przed czasem intensywną nauki oraz przygotowań przed jednym z najważniejszych egzaminów w życiu każdego ucznia liceum oraz technikum. W tym roku Studniówka Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbyła się 15 lutego w Hotelu Janów w Janowie Lubelskim.

– Może się wydawać, że ze specyfiki pracy nauczyciela wynika, że co roku przeżywamy takie uroczystości jak Bal Studniówkowy oraz Zakończenie Roku Szkolnego. Może się wydawać, że nasi uczniowie przewijają się w naszym życiu jak w kalejdoskopie. Nie jest to prawdą. Każdy z was, drodzy maturzyści jest częścią historii naszego życia tak samo, jak my jesteśmy waszą – mówi Adam Balicki dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. – Egzamin maturalny nie bez powodu nazywany jest egzaminem dojrzałości. Jest to krok w dorosłe życie. Miarą dojrzałości jednak nie jest osiągnięcie określonego wieku czy nawet zdania matury. Dojrzałość jest to przede wszystkim branie odpowiedzialności za własne czyny oraz drugiego człowieka – dodaje dyrektor szkoły.

Życzenia

- Reklama -

Nie zabrakło tradycyjnego poloneza wykonanego przez uczniów Przemysłówki. Zaproszeni goście złożyli życzenia przyszłym absolwentom szkoły średniej pomyślnego zdania matury, dostania się na wymarzone studia oraz szczęścia w dalszym życiu.

– Życzę wam wszystkim, żeby ten Bal był rzeczywiście wyjątkowy oraz aby zapadł na długo we wszej pamięci w bardzo pozytywny sposób. Życzę wam, żeby każdy z was był wyjątkowy nie tylko dzisiaj, ale również podczas tych najważniejszych wyborów w życiu, które przed wami będą. Stoicie na progu dorosłości, rozpoczynacie najważniejszy etap w waszym życiu i podejmujecie decyzję, które mogą o nim zaważyć, życzę wam, aby zawsze były one trafne – opowiada Andrzej Szarlip, starosta biłgorajski.

Po części oficjalnej miały miejsce wspólne pamiątkowe zdjęcia a zabawa taneczna trwała do białego rana.

M.

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Kasia mówi

    Pięknie

  2. Czytelnik mówi

    fajnieee im , kiedy to było…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.