- Reklama -

- Reklama -

Będzie 100 km nowych dróg w powiecie?

Zarząd Województwa Lubelskiego ogłosił we wtorek, 30 stycznia, wielki drogowy program samorządowy z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W specjalnej konferencji poświęconej programowi udział wzięli starostowie powiatów z naszego regionu. Projekt zakłada budowę i remont nawet 2 tysięcy kilometrów dróg w naszym województwie – po 100 km w każdym powiecie ziemskim. – Jako samorządowcy chcemy uczcić w ten sposób 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Chodzi nam o połączenie sił samorządów przy wykorzystaniu dostępnych funduszy pomocowych i wybudowaniu w każdym powiecie 100 km dróg, które przez długie lata będą służyły mieszkańcom i znacząco poprawią bezpieczeństwo w naszym województwie. Wspólną pracą z powiatami i gminami jesteśmy w stanie zrealizować ten cel. Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich do współpracy w ramach projektu – mówił podczas konferencji prasowej Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

W ramach inicjatywy powstanie od 1600 km do 2000 km dróg wojewódzkich, powiatowych oraz gminnych. Jak zapowiedzieli członkowie Zarządu, jeszcze w tym roku przy nowych lub wyremontowanych drogach stanie ponad 300 tablic informujących o tej inicjatywie. – Fundusze na realizację inwestycji drogowych pochodzić będą z zarządzanych przez Urząd Marszałkowski środków unijnych m.in. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, Programu Polska Wschodnia oraz funduszy scaleniowych – mówi Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka województwa lubelskiego.

Ponadto Zarząd Województwa na ten cel przeznaczy środki pochodzące z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, z którego oprócz gmin będą mogły korzystać także samorządy powiatowe. Do programu zaliczać się będą także inwestycje realizowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, który jest instytucją podlegającą marszałkowi.

Jakie drogi w naszym powiecie będą zgłoszone do remontu? Tego jeszcze nie wiadomo. – Liczymy na współpracę z powiatami i gminami w zakresie wskazania, jakie drogi na ich terenie mogłyby zostać ujęte w tym działaniu – informuje rzeczniczka marszałka.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.