- Reklama -

Będą współpracować z Lubaczowem

Radni z gminy Biszcza podjęli uchwałę intencyjną o współpracy z gminą Lubaczów. Dlaczego z Lubaczowem? Na to pytanie odpowiadał sekretarz gminy. – Nam pasuje ta gmina, ponieważ mamy kontakt pomiędzy województwem lubelskim a województwem podkarpackim. Po drugie, wtedy byśmy mogli występować z różnymi inicjatywami wsparcia do tamtych posłów – wyjaśniał Zbigniew Kita, który zaznaczył, że jest to uchwała intencyjna i jeśli radni w gminie Lubaczów także podejmą taką uchwałę, to nastąpi nawiązanie współpracy samorządów. – Doszliśmy do wniosku, że dobrym odniesieniem będzie to, jak gmina będzie miała najszerszy wachlarz współpracy między samorządami – argumentował urzędnik. 

- Reklama -

Sekretarz stwierdził, że taka współpraca może być naprawdę korzystna dla gminy, czego doświadczył osobiście. – Zawsze żyłem samorządem, bardziej niż przeciętny obywatel. Doświadczyłem takiej wspaniałej współpracy gminy Bełżec w województwie lubelskim z gminą Krzeszów na Podkarpaciu. Minusów w takiej współpracy prawie nie ma, to jest tylko uchwała, a plusów jest bardzo dużo – mówił, podkreślając, że taka współpraca może się przełożyć korzystnie na realizację dużych projektów o szerokim zasięgu. – Na dziś to tylko uchwała, a jutro może być więcej – dodawał.

Lubaczów to gmina wiejska w województwie podkarpackim, w powiecie lubaczowskim. Sąsiaduje z Ukrainą. Siedziba gminy to miasto Lubaczów. Gminę zamieszkuje ponad 9 tys. mieszkańców. Gmina Lubaczów położona jest w obrębie Płaskowyżu Tarnogrodzkiego, mezoregionu zajmującego wschodnią część Kotliny Sandomierskiej, którego granice wyznaczają doliny rzek Sanu, Tanwi i Szkła.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.