Usługi krawieckie

- Reklama -

Będą przebudowy dróg

 

Ulica Poniatowskiego zostanie wyremontowana w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Inwestycja będzie polegała na rozbudowie ul. Księcia Józefa Poniatowskiego oraz ulicy Kwiatowej w Biłgoraju. Całość kosztować będzie blisko 4,6 mln zł. Natomiast dofinansowanie wyniesie 2,2 mln zł. Pozostałe koszty zostaną pokryte z budżetu powiatu (1,2 mln zł) i miasta Biłgoraj (1 mln zł). Prace ruszą niebawem, po podpisaniu umowy na dofinansowanie z Urzędem Wojewódzkim w Lublinie. W ramach przebudowy powstaną dwa ronda: na skrzyżowaniu ul. Poniatowskiego z ulicą Leśną i 11 Listopada. W obrębie rond zaprojektowane przejścia dla pieszych zostaną wyposażone w azyle. Zostaną wyposażone w żółte płytki ostrzegawcze z wypustkami. Na całej długości odcinka objętego rozbudową projekt przewiduje wykonanie ścieżek rowerowych oraz chodników odsuniętych od jezdni ulicy Poniatowskiego. Powstanie również droga serwisowa. Na ulicy Kwiatowej powstanie 5-metrowa jezdnia oraz chodnik. Nowa droga ma być gotowa do końca listopada.

- Reklama -

Plany przebudowy ulicy Dąbrowskiego były już w minionym roku. Jednak kwota, jaką zabezpieczono w budżecie, nie wystarczyła na realizację inwestycji. Inwestycja będzie kosztowała 900 tys. zł. Poza nową nawierzchnią ulicy powstanie chodnik, zjazdy, zatoki postojowe. Przebudowana zostanie również kanalizacja deszczowa.

Przy organizacji robót wykonawca musi zapewnić ciągłość dojazdu i wyjazdu dla przyległych do ulicy Dąbrowskiego posesji, a w szczególności do obiektów handlowych, siedziby Komendy Powiatowej Straży Pożarnej oraz Stacji Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Dodatkowo w dzień targowy – czwartek – musi tak organizować pracę, aby był możliwy handel w godz. od 5.00 do 13.00.

Inwestycja ma być wykonana do końca lipca br.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.