- Reklama -

- Reklama -

Artur Brzozowski na olimpiadzie w Tokio

W czwartkowy wieczór były wychowanek klubu sportowego ZNICZ Biłgoraj wystartował w Igrzyskach Olimpijskich. Jest to jego trzeci start na olimpiadzie sportowej.

5 sierpnia o godzinie 23.30 czasu polskiego Artur Brzozowski pochodzący z Huciska wystartował w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w kategorii chód na 50 km mężczyzn. Jest on byłym wychowankiem klubu sportowego ZNICZ Biłgoraj oraz absolwentem Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

– Jestem olimpijczykiem z Pekinu i Rio de Janeiro startującym w chodzie sportowym. W bieżącym roku jestem najlepszym zawodnikiem na dystansach 20 i 50 km w Polsce, liderem tegorocznych tabel. Jestem także aktualnym złotym medalistą Mistrzostw Polski na 20 km – mówi Artur Brzozowski, były wychowanek klubu ZNICZ Biłgoraj.

- Reklama -

– Jako członek klubu ZNICZ Biłgoraj startował w swoich pierwszych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Jako pierwszy reprezentował on wtedy miasto Biłgoraj na Igrzyskach Olimpijskich – podkreśla Stanisław Bąk, były trener Artura Brzozowskiego. Pamiętam go jako zawodnika bardzo twardego, który zawsze przeciwstawiał się trudnościom i odnosił zwycięstwa – wspomina.

Rekordy życiowe:

  • chód na 20 kilometrów – 1:20:33 (13 sierpnia 2017, Londyn) – 5. wynik w historii polskiej lekkoatletyki
  • chód na 50 kilometrów – 3:46:42 (19 maja 2019, Olita) – 9. wynik w historii polskiej lekkoatletyki

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.