- Reklama -

- Reklama -

AngloAGROTURYSTYKA – nauka i wypoczynek w jednym miejscu

Czy wypoczynek, praktyczną naukę języka angielskiego oraz dobrą zabawę w miłej atmosferze można ze sobą połączyć? Okazuje się, że tak. Właśnie w taki pożyteczny sposób swój wakacyjny wolny czas spędzić może młodzież w niewielkiej miejscowości Olszanka w gm. Turobin. AngloAGROTURYSTYKA oferująca turnusy językowe zapewnia kursowiczom w swoim programie nie tylko profesjonalnych trenerów, całodniową komunikację w obcym języku, ale również prozdrowotne zabiegi, które z pewnością poprawią odporność każdego organizmu.

- Reklama -

Skąd pomysł na tego typu inwestycję?

Pomysłodawczynią stworzenia miejsca, w którym jest dużo naturalnej przestrzeni oraz panuje przyjazna atmosfera sprzyjająca nauce języka angielskiego, jest pani Danuta Radej, znana miejscowa stomatolog, która w Olszance mieszka od 40 lat i jak mówi, kocha to miejsce ze względu na ludzi i otaczającą je roztoczańską przyrodę, bogatą w lasy i urocze wąwozy. – Urodziłam się w takim w czasie, gdy w mojej szkole nie było możliwości nauki języka angielskiego i na studiach również nie znalazłam się w grupie językowej, ponieważ nie miałam żadnych podstaw. Został mi chyba taki kompleks z młodzieńczych lat. Moim marzeniem było to osiągnąć, więc postanowiłam, że chociaż coś w tym kierunku zrobię dla młodzieży, dam taką szansę, której ja nie miałam. 25 lat temu wysłałam moje niepełnoletnie córki na kursy językowe do Anglii, były to bezpieczne czasy, nie to, co teraz, dlatego stworzyłam taką możliwość tutaj na miejscu – opowiada pani Danuta. – Przez 8 lat remontowałam budynek i zaadaptowałam go do takich właśnie potrzeb. Było to dla mnie również „odskocznią” od żałoby po śmierci męża oraz spełnieniem moich marzeń – dodaje właścicielka.

– Nazwa tego miejsca, czyli angloAGROTURYSTYKA, była taka od początku, gdyż przyświecała mi myśl o przyszłych warsztatach językowych. Dzieci, ucząc się angielskiego w szkole, mają dużą wiedzę językową i gramatyczną, ale to miejsce powstało po to, by mogły się otworzyć, aby wyzwoliły ten język z siebie, pokonały barierę językową i właśnie te warsztaty temu mają służyć – przyznaje Danuta Radej.

Basen, sauna i grota solna to nie jedyne atrakcje, które tutaj czekają…

Z czego jeszcze skorzystać mogą przebywające na turnusie osoby? Otóż dzieci i młodzież, które będą uczestniczyć w 6-dniowym turnusie językowym, z pewnością nie będą się nudzić, bo ten oferuje szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Do wykorzystania jest m.in. sala fitness, w której znajdują się podstawowe sprzęty, tj. bieżnia, orbitrek, rower, platforma wibracyjna, która służy do „rozbijania” tłuszczu. Są tutaj także trampoliny, stół pingpongowy, piłkarzyki, a niebawem otwarta zostanie sala bilardowa. Jeśli chodzi o aktywności na świeżym powietrzu, to do dyspozycji jest boisko do siatkówki, koszykówki oraz piłki nożnej, obok jest kryty basen, dla nieco młodszych huśtawki i zjeżdżalnie, a na wieczory integracyjne wyznaczone miejsca do grillowania. Wszystko to znajduje się w naturalnym środowisku z dala od miejskiego zgiełku oraz samochodowych spalin, pośród naturalnej zieleni otaczających świerków, sosen i lawendy. Co więcej, na pensjonariuszy czeka ogródek z ekologicznymi warzywami, a także możliwość zrywania i delektowania się różnymi owocami. Osoby szukające mocniejszych wrażeń mogą tutaj skorzystać z hulajnóg elektrycznych lub przejechać się quadem.

- Reklama -

Warsztaty językowe organizowane są w Olszance od dwóch lat. – Bardzo chętnie przyjeżdżają i przebywają tutaj rodziny z dziećmi, gdyż jako medyk wyposażyłam to miejsce w urządzenia prozdrowotne. Są nimi: inhalatorium solne, apiterapia (uloterapia – kliknij tutaj). Jest też sauna infrared, która służy do odtruwania organizmu, mogą korzystać z niej dzieci oraz starsze osoby, ponieważ panuje w niej temperatura do 50 stopni. Wkrótce będzie również i fotel do masażu dla osób ze schorzeniami kręgosłupa – wyjaśnia pani Danuta.

Jak wyglądają 6-dniowe turnusy anglojęzyczne?

Każdy dzień rozpoczyna się poranną gimnastyką oraz wspólnym przygotowaniem śniadania. Szczegółowy plan dnia (kliknij tutaj). Głównym założeniem jest porozumiewanie się po angielsku, to znaczy, że przez cały czas podczas wykonywania różnych codziennych czynności uczestnicy komunikują się między sobą w języku angielskim, ćwicząc w ten sposób praktyczne słownictwo wykorzystywane za granicą na co dzień. Jest wspólne oglądanie programów edukacyjnych, dyskutowanie oraz czas na odpoczynek i relaks. Z turnusów korzystają dzieci i młodzież o różnym poziomie zaawansowania językowego. Najbliższy turnus rozpocznie się 23 sierpnia. Liczba miejsc jest ograniczona.

Podkreślić należy, że w angloAGROTURYSTYCE zrealizować można Bon Turystyczny, którego czas na wykorzystanie mija już w marcu przyszłego roku. Wszyscy chętni mogą szczegółowo zapoznać się z ofertą, która znajduje się na stronie internetowej angloagroturystyka.pl lub też bezpośrednio zadzwonić pod nr tel. 572 204 570.

red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.