- Reklama -

- Reklama -

Aleksandra Mateja z „Budowlanki” w finale Olimpiady Policyjnej

Uczennica Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju Aleksandra Mateja zakwalifikowała się do finału centralnego Olimpiady Policyjnej, której organizatorem jest Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie.

Trzecioklasistka z ZSBiO znalazła się w gronie 30 uczniów ze szkół w całej Polsce, którzy zmierzą się na etapie centralnym. Aleksandra Mateja w pierwszym etapie przygotowała pracę na temat Charakterystyka współczesnej przestępczości nieletnich. W swojej pracy w sposób bardzo profesjonalny pokazała, z jakimi problemami boryka się współczesne młode pokolenie.
Sama olimpiada to przedsięwzięcie, którego celem jest zachęcenie uczniów szkół ponadpodstawowych do pogłębienia wiedzy o roli i zadaniach policji jako organu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo i porządek publiczny. Udział w tym przedsięwzięciu jest także okazją do zgłębienia wiedzy prawniczej i wiedzy o otaczającym nas świecie. W finale centralnym oprócz wykazania się wiedzą na egzaminie ustnym trzeba też zaliczyć tor sprawnościowy, składający się z czterech konkurencji. Warto dodać, że laureat i finaliści zostaną przyjęci na wybrany kierunek studiów pierwszego stopnia dla osób cywilnych, realizowany w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie bez udziału w dalszym postępowaniu rekrutacyjnym.
Nie jest to pierwszy sukces uczniów „Budowlanki”, w latach poprzednich mieliśmy już kilku godnych reprezentantów. Uczennicy i jej opiekunowi panu Tomaszowi Karolczakowi gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

- Reklama -

ZSZiO 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.