- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Projekt za ponad 22,6 mln zł zakończony

Powiat biłgorajski pozytywnie rozliczył projekt, którego celem było zwiększenie efektywności energetycznej łącznie dziesięciu obiektów użyteczności publicznej siedmiu jednostek organizacyjnych powiatu biłgorajskiego.

- Reklama -

Powiat biłgorajski pozytywnie rozliczył projekt „Poprawa efektywności energetycznej obiektów siedmiu jednostek organizacyjnych powiatu biłgorajskiego”.

 – Jego realizacja rozpoczęła się w grudniu 2017 i był to jeden z największych projektów powiatu zarówno pod względem finansowym, jak i ilości zaplanowanych prac. Cały projekt miał wartość ponad 22,6 mln zł, z czego otrzymane i rozliczone dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to ponad 14,6 mln zł informuje Jarosław Bury, kierownik Wydziału Inwestycji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.

- Reklama -

Celem projektu było zwiększenie efektywności energetycznej łącznie dziesięciu obiektów użyteczności publicznej siedmiu jednostek organizacyjnych powiatu biłgorajskiego. Zakres prac obejmował wykonanie prac budowlanych, odpowiadających zasadzie głębokiej termomodernizacji, tj. ulepszeń, w wyniki których nastąpi zmniejszenie zapotrzebowania na energię końcową dostarczoną do tych budynków na potrzeby ich ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Obiekty edukacyjne, oświatowe i pomocy społecznej zostały docieplone, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, zamontowano kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne. W ramach tego projektu wszystkie obiektu zostały dostosowane do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.

 – Zgodnie z harmonogramem, prace termomodernizacyjne w 2018 roku wykonano w obiektach Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, tj. w budynkach dydaktycznych, warsztatach i internacie oraz w budynku po byłym kolegium UMCS, gdzie obecnie mieści się Zespół Szkół Specjalnych w Biłgoraju, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, a także Ośrodek Interwencji Kryzysowej. W latach 2019-2020 termomodernizacji poddane zostały obiekty Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce, w tym budynek główny placówki z oddziałem żeńskim i dziecięcym oraz warsztaty, a także Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów i obiekty Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej, tj. budynek dydaktyczny, Centrum Kształcenia Zawodowego i internat. W związku ze zrealizowaniem projektu i dotrzymaniem wszystkich warunków formalnych powiat biłgorajski otrzyma niebawem ostatnią transzę dofinansowania w wysokości ponad 2,5 mln zł wyjaśnia starosta biłgorajski, Andrzej Szarlip.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Janusz mówi

    No pieknie pieknie ale zapytam sie tak z czystej ciekawosci czy nasze władze kochane zapomniały ze mamy covida na stanie? Zapomniały ze kludzie choruja i umieraja? Ze trzeba wszyskie srodki i siły kierowac by odblokowac w koncu ten szpital a moze i zorganizowac tymczasowy. Przeciez nawet małe dziecko w przedszkolu juz wie ze te liczby co podaja o zarazonych i chorych to sa z sufitu wziete. Ze chorych zarazonych i zarazajacych jest o wiele wiecej. wiec po co te głodne bajki wstawiane sa zwykłym ludziom. Nie bardzo rozumiem czemu tak własnie jest. CZyzby ciagle brakowało na testy covidowe? Na wszysko inne sa pieniadze a na to co najwazniejsze to nie ma. Moze czas najwyzszy ruszyc tyłki i wziac sie do roboty. Zrobic porzadek z tym szpitalem nedznym i porawic jakosc jego działania bo to sie tam wyrabia to woła o pomste . Zgroza jakas a nie szpital i to powiatowy. Ile mozna znosic i patrzec sie na ta szopka co tam sie dzieje. I powiem na koniec tak albo zrozumiemy powage sytuacji i zaczniemy cos działac albo wyginiemy jak mamuty. Jak nie w trzeciej fali to w dziesitej bo to konca tego nie bedzie, A mutacje juz szaleja wiec …… na co czekamy? Na cud jakis. Ech cuda to w bajkach tylko …..sa

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.