- Reklama -

Rusza nabór do budżetu obywatelskiego

Od 1 lipca składać można propozycje do Budżetu Obywatelskiego na rok 2019. Ideą wprowadzenia budżetu obywatelskiego jest oddanie mieszkańcom możliwości decydowania jakie inwestycje będą w mieście prowadzone. W tym roku kwota przeznaczona na realizację zadań wybranych w ramach budżetu obywatelskiego została zwiększona i wynosi 250 000 złotych.

Przypominamy zasady jakie obowiązują przy składaniu wniosków:

Propozycje zadań do budżetu obywatelskiego może składać każdy mieszkaniec.

Zgłoszenie propozycji zadania do budżetu obywatelskiego następuje  na właściwym formularzu.

- Reklama -

Każda propozycja zadania musi uzyskać poparcie minimum 10 mieszkańców w formie listy podpisów pod wnioskiem. Każdy mieszkaniec może poprzeć dowolną liczbę propozycji zadań zgłaszanych do budżetu obywatelskiego.

Formularz zgłoszenia propozycji zadania wraz z listą poparcia należy złożyć w terminie od 1 do 31 lipca bieżącego roku za pośrednictwem strony internetowej bilgoraj.budzet-obywatelski.org, w biurze podawczym Urzędu Miasta Biłgoraj, Plac Wolności 16, 23-400 Biłgoraj lub za pośrednictwem poczty. W przypadku przesyłki pocztowej decyduje data jej wpływu do Urzędu Miasta Biłgoraj. W przypadku, gdy dzień 31 lipca jest dniem wolnym od pracy, termin na złożenie wniosku upływa w pierwszym dniu roboczym po dniu wolnym od pracy.

Prawidłowo zgłoszone propozycje zadań zostaną opublikowane  za pośrednictwem strony internetowej bilgoraj.budzet-obywatelski.org

Zgłaszający propozycję zadania powinien określić przybliżony koszt jego realizacji. Ostatecznej wyceny dokonuje burmistrz w procesie weryfikacji zgłoszonych zadań.

Pełna treść regulaminu a także wszystkie wymagane załączniki dostępne są na stronie bilgoraj.budzet-obywatelski.org .

Burmistrz zachęca mieszkańców do aktywnego włączenia się w kształtowanie miasta przez zgłaszanie projektów do budżetu obywatelskiego, a także udział w głosowaniu na wybrany projekt.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.