karczma na woli_wesela

- Reklama -

- Reklama -

40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego (film)

Dziś przypada okrągła 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Z tej racji uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju przygotowali montaż słowno-muzyczny. Rocznicę tego wydarzenia zwieńczyła Msza św. w sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.

- Reklama -

W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku decyzją Rady Państwa w Polsce wprowadzono stan wojenny. Co roku odbywają się uroczystości, które mają nam przypominać, jak w tamtym czasie władza totalitarna próbowała zniewolić społeczeństwo. Tradycyjnie obchody rozpoczął montaż słowno-muzyczny, podczas którego uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju ukazali historię tamtych wydarzeń, recytując utwory poetyckie i wykonując utwory muzyczne.

Po części artystycznej rozpoczęła się uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny, której przewodniczył kustosz sanktuarium ks. Witold Batycki.

- Reklama -

Słowo Boże wygłosił ks. Andrzej Chilewicz (posłuchaj kazania):

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Podczas Mszy św. modlono się w intencjach:

W uroczystości 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego uczestniczyli m.in. Beata Strzałka poseł na Sejm RP, przedstawiciele władz miasta, powiatu, wśród nich starosta biłgorajski Andrzej Szarlip, lokalni działacze, młodzież szkolna wraz z nauczycielami oraz dyrekcją.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał Stanisław Schodziński, który w imieniu Jerzego Zacharowa, przewodniczącego Stowarzyszenia Internowanych Zamojszczyzny, dziękował wszystkim za obecność i wspólną modlitwę.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.