- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Charytatywne Kiermasze Świąteczne w gminie Biłgoraj

W minioną niedzielę 12 grudnia w czterech miejscowościach gminy Biłgoraj odbyły się Charytatywne Kiermasze Świąteczne. Wydarzenia te zaangażowały całe społeczności lokalne miejscowych parafii, a dochód z nich przekazany zostanie dla podopiecznych Domu Dziecka w Zwierzyńcu.

O tym, że mieszkańcy gminy Biłgoraj potrafią pomagać, przekonaliśmy się już kolejny rok z rzędu. To właśnie tutaj w okresie adwentowym zorganizowano Charytatywne Kiermasze Świąteczne aż w czterech parafiach. Niedzielne wydarzenia zaangażowały niemal całą społeczność lokalną. Kiermasze ciast i ozdób świątecznych to inicjatywa pracowników gminy Biłgoraj oraz członków organizacji pozarządowych znajdujących się na jej terenie.

W akcję włączyły się przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z Dąbrowicy, Gromady i Hedwiżyna. Zaangażowali się również druhowie z Gromady i Kajetanówki oraz członkowie Stowarzyszenia „Dąb” w Ciosmach. Mieszkańcy ci zaplanowali sprzedaż domowych ciast i własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych na terenach swoich parafii.

- Reklama -

Frekwencja mimo chłodnej grudniowej niedzieli dopisała. Cały dochód z niedzielnego wydarzenia jeszcze przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia wspomoże Dom Dziecka nr 1 oraz nr 2 w Zwierzyńcu.

red. 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.