- Reklama -

200 lat dla pani Katarzyny

Nieczęsto zdarza się, aby tradycyjnie śpiewane „Sto lat” z racji chwili modyfikowano w sekwencji życzeń na lat „dwieście”. Tak właśnie było w miejscowości Rokitów w gminie Turobin, gdzie pani Katarzyna Szeliga obchodziła jubileusz setnych urodzin.

 

 

9 sierpnia władze gminy Turobin, na czele z wójtem Eugeniuszem Krukowskim  oraz Małgorzatą Cieślą, kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego złożyli wizytę pani Katarzynie Szeliga mieszkance wsi Rokitów położonej w Gminie Turobin, która  tego dnia obchodziła setne urodziny.

- Reklama -

Wójt Gminy w imieniu władz samorządowych i całej społeczności Gminy złożył życzenia kolejnych lat życia w dobrym zdrowiu i spokoju oraz wielu radosnych chwil pełnych życzliwości i miłości osób najbliższych. Podkreślił, że jubileusz ten to okazja doniosła i niecodzienna. Sto lat, to okres w którym jubilatka zebrała mnóstwo doświadczeń i mądrości. Przeznaczenie pozwoliło osiągnąć ten wiek, którego życzymy sobie wzajemnie w szczególnie uroczystych dla nas chwilach. Zaakcentował, że sędziwy wiek jest naszym wspólnym drogocennym dziedzictwem i skarbnicą doświadczeń dla młodszych pokoleń.

Życzenia i list gratulacyjny od Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawie przekazał  Henryk Paska zastępca Kierownika Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Biłgoraju. Przekazany został list gratulacyjny przesłany przez Premiera Mateusza Morawieckiego.

Oprócz życzeń i listów gratulacyjnych jubilatka otrzymała upominek od władz gminy oraz bukiety kwiatów. Nie zabrakło tortu urodzinowego, toastów na cześć pani Katarzyny oraz wspólnego odśpiewania dwustu lat. Podczas spotkania dostojnej jubilatce towarzyszyła synowa Bogumiła, która opiekuje się nią na co dzień oraz najbliższa rodzina.

Pani Katarzyna pomimo swojego sędziwego wieku jest w dobrej formie, humor dopisuje jej każdego dnia. Serdeczne życzenia i liczne grono gości wywołały radość i wzruszenie na jej twarzy. Jubilatka podziękowała za życzenia i podkreśliła, że bardzo się cieszy z tych odwiedzin.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.