- Reklama -

- Reklama -

100 lecie parafii w Biszczy (FILM)

20 października b.r. w Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Biszczy odbyły się uroczyste obchody 100 lecia parafii w Biszczy. Przed Mszą Świętą odbył się koncert wnuka wieloletniego organisty w Biszczy- Konrada Mastyło

Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy funkcjonuje od 1919 roku. W niedzielne przedpołudnie rozpoczęło się rozpoczęły się uroczyste obchody tego wydarzenia. O godzinie 11.00 rozpoczął się koncert organowy, zatytułowany: ‘Ta nasza młodość’ w wykonaniu Dagmary Moskwy oraz Konrada Mastyło – wnuka Franciszka Mastyło, wieloletniego organisty z Biszczy.

- Reklama -

 

– Absolutnie tęsknię i wrócę do Biszczy, zawsze mam ją w moim sercu bo przecież dzięki dziadkowi ja stałem się muzykiem. Biszcza ma swój specyficzny klimat, są tutaj fantastyczni ludzie. Biszcza jest fenomenalnym miejscem dla artystów, ja ją po prosu kocham – dodaje wnuk Franciszka Mastyło, wieloletniego organisty parafii Biszcza – Konrad Mastyło – Jestem absolutnie zaskoczony remontem i stanem parafii. Lecz jako muzyk muszę wrzucić łyżkę dziegciu. Dla mnie jako organisty oczekiwał bym chociaż średniego stanu organów, ponieważ ludzie słyszą, że instrument wymaga remontu dla tego nie odważyłem się na nich zagrać. Ale to nie jest jedyna parafia, w której stawia się na wygląd. Chciałbym również podziękować Panu Januszowi Rosłanowi, ponieważ mój instrument, na którym chciałem dzisiaj zagrać okazał się wadliwy i dzięki Panu Burmistrzowi grałem na instrumencie Biłgorajskiego Centrum Kultury – dodaje muzyk.

 

O godzinie 12.00 odbyła się uroczysta Msza Święta z udziałem Biskupa Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej Mariana Rojka, który wygłosił homilię. Podczas uroczystości miało miejsce również bierzmowanie trzydziestu dwóch młodych osób przygotowywanych przez wikariusza parafii w Biszczy Zbigniewa Gacę. W trakcie uroczystości została przedstawiona historia parafii a przed murami kościoła można było podziwiać wystawę fotografii, która  przedstawiała historię parafii w Biszczy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.