- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Życie zaczyna się po sześćdziesiątce

Klub Seniora „Seniorzy na Start – Powiat Biłgorajski” realizuje program gdzie odbywają zajęcia dla osób po 60 roku życia dla mieszkańców miasta Biłgoraj.

- Reklama -

Głównym celem utworzenia Klubu Seniora „Seniorzy na Start – Powiat Biłgorajski” jest poprawa dostępności i jakości usług społecznych dla osób 60+. Klub Seniora organizuje zajęcia dodatkowe, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. O powstaniu klubu seniora pisaliśmy już w artykule pt. Seniorzy! To oferta dla was.

Grzegorz Wróbel

Obecnie uczestnicy projektu ćwiczą swoje głosy, doskonalą rytmikę, a także rozwijają umiejętności aktorskie i literackie na zajęciach artystycznych. Uczą się podstaw obsługi komputera, pracą z systemem operacyjnym, a także korzystania z globalnej sieci czy obsługi poczty mailowej na zajęciach komputerowych. Doskonalą podstawy zdrowej kuchni, poznają nowe przepisy, przygotowują i degustują posiłki na zajęciach kulinarnych. Na zajęciach muzyko/filmoterapii seniorzy uczą się nowych sposobów relaksu przy muzyce oraz przeglądają filmy, po których następuje dyskusja.

Dodatkowo w ramach projektu realizowane są usługi asystenckie wspierające osoby z niepełnosprawnościami w ich codziennym funkcjonowaniu świadczone w miejscu zamieszkania. Członkowie Klubu odbyli wycieczkę do Teatru Muzycznego w Lublinie zrealizowaną w ramach projektu „Seniorzy na Start – Powiat Biłgorajski”. Uczestnicy projektu mieli możliwość obejrzenia na żywo operetki „Zemsta nietoperza”. Wyjazd odbył się 2 kwietnia br., uczestnicy projektu mieli zapewniony przejazd, obiad, deser oraz bilety wstępu do teatru. Na uczestników projektu czeka jeszcze spotkanie przedświąteczne, które odbędzie się 13 kwietnia 2022 r. o godzinie 11 w Klubie Seniora ul. Komorowskiego 20 w Biłgoraju.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

/Powiat Biłgorajski

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.