Zwycięstwo w Międzywojewódzkich DMM i powołania do kadry

Tryumfem biłgorajskich pływaków zakończyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 lat, które odbyły się w dniach 19-20 marca br. w Lublinie.

Nasi reprezentanci zwyciężyli w klasyfikacji punktowej wśród 13-latków oraz w zestawieniu medalowym całych zawodów. Dodatkowo na zawodach zostały wręczone certyfikaty powołania do kadry województwa lubelskiego. Wśród wyróżnionych znalazło się sześcioro naszych przedstawicieli (Marcel Jonczak, Michał Giruć, Kornel Kulanin, Hanna Staszczak, Patrycja Pieczykolan i Martyna Łyczak).

W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się wszyscy spartanie. Jednak najwartościowsze punkty do klasyfikacji końcowej dołożyli nasi medaliści lubelskiej imprezy: Marcel Jonczak (2 złote i 2 srebrne), Michał Giruć (2 złote i 1 srebrny), Hanna Staszczak i Mateusz Grasza (2 srebrne i 1 brązowy), Kornel Kulanin (1 srebrny i 1 brązowy), Martyna Łyczak (1 brązowy) oraz wśród 12-latków Patrycja Pieczykolan (1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy). Tuż za podium na czwartej pozycji uplasowała się Martyna Łyczak i Liliana Staroń. Dwukrotnie triumfował z bardzo wartościowym wynikiem zespół sztafetowy 4×50 metrów stylem zmiennym i dowolnym (Jonczak, Giruć, Kulanin, Grasza). Zwycięski skład trzynastolatków uzupełnili: Michał Mazur, Filip Kowalik i Konrad Szendała. Biłgorajscy zawodnicy Michał Giruć i Marcel Jonczak zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji zawodów. Trenerem grupy jest Paweł Łukaszczyk.

toyota Yaris

Z niecierpliwością czekamy na rozegranie wszystkich zawodów wojewódzkich i końcowe zestawienie drużynowe. Szczegółowe wyniki i zdjęcia z zawodów dostępne są na stronach klubu.