kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Zniszczyli bocianie gniazdo. Wyjaśnią dlaczego?

Smutne obrazki z Tereszpola-Zaorenda. A tu kompletnie zniszczone bocianie gniazdo. Ptaki po długiej wędrówce właśnie się pojawiły: - Gniazdo zostało zniszczone przez pracowników firmy energetycznej, którzy pracowali na tym słupie - informuje Biłgorajskie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami "Podaj Łapę". I prosi o poradę, co zrobić z bocianami.

- Reklama -

– Otrzymaliśmy zdjęcie oraz informacje od mieszkańców wioski Tereszpol Zaorenda, że bocian który przyleciał właśnie jak co roku do swojego gniazda – zastał jedynie szkielet, ponieważ jego gniazdo zostało zniszczone przez pracowników firmy energetycznej, którzy pracowali na tym słupie.
Mieszkańcy twierdzą, że w ciągu najbliższego tygodnia dotrze do gniazda pani bocianowa, ponieważ zawsze w takim tempie dolatywała i para będzie miała utrudnione warunki bytowe i lęgowe dla swoich bocianiątek. Co na to wszystko powie teraz firma energetyczna odpowiedzialna za obecny stan gniazda? Czy ktoś jest w stanie pomóc bocianowi odtworzyć gniazdo? Czy może bocian sam sobie poradzi? Prosimy o poradę – proszą wolontariusze z Biłgoraja.
urząd MArszałkowski projekt

 

- Reklama -

10 Komentarze
 1. Anonim mówi

  te bociany są mądrzejsze od was i sobie poradzą

 2. Karina mówi

  Biedne bociany, taki dystans przeleciały ,żeby wrócić na stare śmieci ( chyba trzy miesiące lecą !!!) . Ciężko wytrzymać z tymi ludziami , ciągle coś psują głąby. Niech wyposażą na nowo gniazdo albo prokurator !

  1. Uczciwy mówi

   u nas zrobili to samo najpierw zaprojektowali słup w drodze a teraz wymienili i zniszczyli gniazdo barbarzyńcy w ludzkiej skorze

 3. Spójrz szerzej mówi

  Aa to nie jest przypadkiem legalne ujmowanie gniazda w okresie pozalęgowym (zima) w sytuacji, gdy jest ono już za duże
  i za ciężkie? Przecież gniazda bocianie mogą ważyć nawet ponad tonę. Taki ciężar na samym szczycie słupa nie wróży nic dobrego, przecież obok jest chodnik…
  Swoją drogą.. myślę, że żadna prywatna firma nie zrobiłaby sobie takiej samowolki, doskonale wiedzą jakie są konsekwencje.

  1. Tomek mówi

   Jeśli była konieczność zmniejszenia ciężaru gniazda,to obowiązkiem było przygotowanie solidnej podbudowy z gałęzi. Z wykończeniem drobnymi gałązkami, suchymi trawami i mchem bociek sobie doskonale poradzi, a tak czeka go ogrom prac przez bezmózgowych homo sapiens.
   Jak widać bezmyślność, głupota i brak wyobraźni nadal jest na porządku dziennym.

  2. Sylwia mówi

   firma, która usunęła gniazdo, powinna jak najszybciej zorganizować podbudowę pod gniazdo…..

 4. Norbert mówi

  Bociany białe oraz czarny są w Polsce pod ochroną ścisłą!!!! , więc zamiast pisać artykuł wysyłać zawidowianie do prokuratury niech płacą ten co zniszczyli, mają mln na premie dla siebie, to znajdą kasę za odbudowę gniazda .

 5. ted mówi

  Prywaciarz to zrobił czy zakład?

 6. Grasia mówi

  Bezmózgi i tyle!!!

 7. Yeti mówi

  Wójtowa kołdrę rozłoży

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.