- Reklama -

- Reklama -

Zmarła najstarsza mieszkanka Biłgoraja. Miała 107 lat

1 stycznia 2021 r. do domu Ojca odeszła Julianna Muzyka. Mieszkanka Biłgoraja przeżyła 107 lat.

4 stycznia odbył się pogrzeb śp. Julianny Muzyki. W Mszy św. pogrzebowej w sanktuarium św. Marii Magdaleny uczestniczyło wiele osób, rodzina, sąsiedzi, znajomi.

Julianna Muzyka urodziła się 18 grudnia 1913 r. w Białej koło Janowa. Miała troje dzieci Alicję, Andrzeja, Wiktorię, pięcioro wnuków, dziesięcioro prawnuków, dwie praprawnuczki Była matką chrzestną 28 osób.

Całe życie ciężko pracowała, troszcząc się o rodzinę. Od wielu lat była wdową.

Julianna Muzyka aktywnie uczestniczyła w życiu parafii. Angażowała się szczególnie w powstawanie kół różańcowych. Była opiekunką zelatorek. Starała się jak najczęściej uczestniczyć we Mszach św. i uroczystościach kościelnych. Wiele lat prowadziła modlitwy za zmarłych.

- Reklama -

Znała na pamięć bardzo dużo różnych modlitw, które często odmawiała, a także pieśni kościelnych, piosenek i wierszyków. We wspomnieniach często wracała do dawnych czasów, wspominała swoje dzieciństwo i młodość

Śp. Julianna była bardzo dobrą, życzliwą, serdeczną, pogodną osobą z poczuciem humoru. W sąsiedztwie chętnie udzielała pomocy. Lubiła ludzi i kontakt z nimi. Cieszyła się z każdych odwiedzin i chętnie służyła radą i dobrym słowem.

Od dziesięciu lat miała poważne problemy ze zdrowiem, nie chodziła, nie widziała. Swoje cierpienia ofiarowała Bogu i Matce Najświętszej, nieustannie modląc się na różańcu. Do końca życia pozostawała pod troskliwą opieką córki Alicji i rodziny. Śp. Julianna zmarła w domu w obecności najbliższych jej osób.

Wiele osób zachowało w pamięci panią Juliannę i życzliwie ją wspomina. Niech tym wspomnieniom towarzyszy modlitwa w jej intencji.

MS

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.