- Reklama -

- Reklama -

Zmagania sportowe szkół

- Reklama -

W środę odbyły się igrzyska rekreacyjno-sportowe szkół podstawowych. Do zawodów przystąpiły cztery reprezentacje szkół podstawowych z naszego miasta. Uczniowie rywalizowali w szeregu konkurencji, w których mieli okazję sprawdzić swoją kondycję sportową oraz umiejętność współpracy drużynowej i rywalizacji w duchu „fair play”. Nie było tutaj zwycięzców i pokonanych, gdyż liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i integracja. Nie zabrakło również konkurencji dla opiekunów oraz dyrekcji szkół. Na zakończenie igrzysk reprezentacje szkół otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Biłgoraj, które wręczył sam święty Mikołaj. 

W środę do akcji przystąpiły gimnazja. Jak zwykle nie zabrakło bloku ciekawych konkurencji sportowych oraz występów artystycznych. Tradycyjnie odbył się także quiz wiedzy, tym razem poświęcony życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza, wybitnego polskiego pisarza, publicysty i działacza społecznego, jednego z najbardziej znanych polskich pisarzy na świecie. 

- Reklama -

Potyczki rozpoczął halowy turniej piłki nożnej chłopców. Najlepsza okazała się reprezentacja Gimnazjum nr 2 im. Stefana Batorego, pokonując w finale Gimnazjum Powiatowe 2:1. Miejsce trzecie zajęło Gimnazjum nr 1 pokonując MZS Gimnazjum nr 3 po serii rzutów karnych.

Uczniowie musieli wykazać się sprawnością fizyczną w konkurencjach sportowych, wśród których były: przeciąganie liny, tor przeszkód, wyścig na stepach oraz narciarski. Z kolei dyrekcje szkół rywalizowały w kręglach. 

Wyniki z każdej konkurencji przeliczane były na punkty, co z kolei decydowało o kolejności drużyn w zawodach. Pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum nr 2 im. Stefana Batorego – 20 pkt.  Drugie miejsce z taką samą liczbą punktów wywalczyło Gimnazjum nr 3 – MZS. O takiej kolejności zadecydowała większa ilość zwycięstw w poszczególnych konkurencjach. Trzecie miejsce przypadło Powiatowemu Gimnazjum a czwarte Gimnazjum nr 1. Wszystkie drużyny otrzymały talony na zakup sprzętu sportowego oraz słodycze.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.