Zlekceważyli prawo i stracili prawo jazdy

Policjanci biłgorajskiej drogówki zatrzymali dwóch kierowców, którzy zlekceważyli prawo. Pierwszy z mężczyzn przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 65 km/h, z kolei drugi wsiadł za kierownicę na „podwójnym gazie”.

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy zatrzymali dwóch kierowców, którzy zlekceważyli prawo. 45 letni mieszkaniec Biłgoraja został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Rakówka po godzinie 15:00. Mężczyzna kierując samochodem marki Skoda jechał z prędkością 115 km/h. Policjanci ukarali kierowcę mandatem i punktami karnymi, zatrzymali również należący do 45 latka blankiet prawa jazdy.

Natomiast po godzinie 18:00 w miejscowości Łukowa do kontroli drogowej zatrzymany został kierowca samochodu marki Oplel. Jak wykazało przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartości alkoholu 61 latek z gminy Łukowa, który prowadził opla wsiadł za kierownicę na „podwójnym gazie”. Miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Nasze zachowanie i podejmowane decyzje na drodze mają wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne przyczyny wypadków. Brawura i bezmyślność na drodze często kończą się dramatem – zarówno dla poszkodowanego, jak i sprawcy zdarzenia oraz rodzin tych osób. Wystarczy przestrzegać przepisów, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, być uprzejmym i cierpliwym, zauważyć innych uczestników ruchu drogowego, a podróż dla nas i naszych pasażerów będzie o wiele bardziej przyjemna i bezpieczna. Pamiętajmy, że nigdy nie należy wsiadać za kierownicę po alkoholu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.