- Reklama -

- Reklama -

Zespół „Zorza” z Dereźni laureatem Międzywojewódzkiego Przeglądu

Ogromnym sukcesem zakończył się występ Zespołu „Zorza” na XIX Międzywojewódzkim Przeglądzie Grup Obrzędowych „Wątki Folkloru Ludowego” w Starym Dzikowie, który odbył się 11 lipca na Stadionie Sportowym. Zespół „Zorza” zdobył I nagrodę.

- Reklama -

Przegląd ten ma na celu prezentację obrzędów dorocznych, związanych z cyklem świąt godnich, zapustami, Wielkim Postem, Wielkanocą itp. oraz zwyczajów rodzinnych, związanych z cyklem prac na roli, domowych, pasterskich, łowieckich, a także popularyzację wartości kulturowych w społeczeństwie oraz zachowanie niematerialnego dziedzictwa kulturowego dla młodszych pokoleń i środowisk twórczych.
W przeglądzie wzięły udział grupy obrzędowe z terenu województwa podkarpackiego i lubelskiego. Zespół „Zorza” z Dereźni wystawił widowisko pt. „Poratujcie kumo”, które zostało bardzo ciepło przyjęte przez zgromadzoną publiczność i wysoko ocenione przez komisję konkursową, o czym najlepiej świadczy I nagroda, którą zespół otrzymał oraz specjalna nagroda rzeczowa ufundowana przez Marszałka Województwa Podkarpackiego.

- Reklama -

Organizatorem Przeglądu jest Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie, Centrum Kulturalne w Przemyślu

GOK Biłgoraj 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.