- Reklama -

- Reklama -

Zespół Śpiewaczy z Łukowej wyśpiewał 1 miejsce w Kazimierzu

Zespół Śpiewaczy z Łukowej IV, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w znakomicie zaprezentował się na 55. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Zdobył pierwsze miejsce w kategorii Zepołów Śpiewaczych.

 „Niech będzie pochwalonyj” „Oj, przeleciał sokół” i „Ni ja z tobo pasła, ni ja z tobo rosła” to pradawne łukowskie pieśni weselne. To właśnie te pieśni na kazimierskim rynku donośnym, pięknym głosem białym, zaśpiewały panie z Łukowej.  

– Wykonanie, ogólny wyraz artystyczny i regionalne stroje zachwyciły jurorów. Dzięki temu Zespół z Łukowej został laureatem 55. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu jako zdobywca I miejsca – podsumowuje Wiesława Kubów, dyrektor GOK w Łukowej. 

Szefową jest Lidia Dudeczka, a członkiniami zespołu są: Danuta Dzikoń, Maria Herda, Halina Kowalik, Marzanna Kuśmierz, Józefa Szewczyk, Stanisława Szostak. Jest to kolejny wielki sukces Łukowej.

- Reklama -

To nie jedyna nagroda jaką z festiwalu w Kazimierzu przywieźli biłgorajscy artyści. Cecylia Zygmunt wraz z Mileną Jargieło z Bukowej wyśpiewały II miejsce w kategorii Mistrz i Uczeń. Pisaliśmy już o tym w artykule: https://gazetabilgoraj.pl/cecylia-zygmunt-z-milenka-jargielo-z-bukowej-laureatkami/ (KLIKNIJ TUTAJ).

5 i 6 września 2021 Zespół Śpiewaczy z Łukowej IV poproszony został o występ w najbardziej nowoczesnej w Europie operze szczecińskiej oraz udział w VII Turnieju Muzyków Prawdziwych.

red. 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.