- Reklama -

- Reklama -

Bezpłatna mammografia czeka

W pierwszym tygodniu września kobiety będą mogły zrobić za darmo badanie mammograficzne. Pracownia mammograficzna będzie czekała na nie w czterech gminach: Potoku Górnym, Biłgoraju, Frampolu i Turobinie.

Na bezpłatną mammografię, finansowaną przez NFZ, mogą przyjść panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Programem nie są objęte panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.
Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie czekała na Panie w miejscowości:

Potok Górny – 2 września 2021 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Ochotniczej Straży Pożarnej, Potok Górny 116A,
Biłgoraj – 3 września 2021 w godzinach od 8.00 do 15.00 przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Targowa 15,
Frampol – 6 września 2021 w godzinach od 11.00 do 17.00 przy Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Kościelna,
Turobin – 7 września 2021 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Piłsudskiego 29.

Przed badaniem wymagana jest rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W związku z epidemią COVID-19 na badanie należy stawić się w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

- Reklama -

Mammografia jest najbardziej skuteczną metodą wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40. roku życia i najskuteczniejszym badaniem przesiewowym u kobiet w przedziale wiekowym 50–69 lat. Wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100-procentową gwarancję powrotu do zdrowia.

Program Profilaktyki Raka Piersi jest prowadzony w Polsce od 2006 roku.  Jego celem jest przebadanie jak największej populacji Polek, tak aby wykryć potencjalną chorobę na najwcześniejszym jej etapie, a tym samym obniżyć wskaźnik umieralności z powodu raka piersi do poziomu osiągniętego w przodujących w tym zakresie krajach Unii Europejskiej.

 

 

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.