- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Zdrowe i uśmiechnięte dziecko

Od września w Biłgoraju funkcjonuje Samorządowy Żłobek. Placówką kieruje Elżbieta Mazur, która ma odpowiednie wykształcenie oraz potrzebne kwalifikacje. – Lubię dzieci, staram się zaangażować dla tych dzieci i chciałabym, aby ten żłobek był najlepszym żłobkiem w Biłgoraju. Dla mnie najbardziej liczy się uśmiech i zdrowie dzieci  – mówi Elżbieta Mazur, dyrektor żłobka.

Obecnie w żłobku funkcjonują dwie grupy. Dzieci podzielone są ze względu na wiek. Również pod tym względem wyposażone są sale. Jak podkreśla dyrektor, rodzice mogą przyjść i zobaczyć, jak wygląda miejsce, gdzie ich maluch będzie spędzał czas. Każda z sal została podzielona na dwie części. Jest miejsce i na odpoczynek, i na zabawę. Duże przestronne sale pozwalają na aktywność ruchową, natomiast pomieszczenia sypialne pozwalają na poobiednią drzemkę. Dzieci poza zabawami, zajęciami muzyczno-ruchowymi i plastycznymi uczą się także samodzielności. 

- Reklama -

W żłobku funkcjonuje kuchnia, dzieci mają zbilansowaną dietę, odpowiednią do ich wieku. Wszystkie posiłki przygotowywane są na miejscu, a to duży atut. Dzięki temu są one zdrowe i smaczne, tak jak w domu.

Żłobek zatrudnia położną, która dba o zdrowie dzieci. Nie bez znaczenia są również wykwalifikowani opiekunowie. To pod ich opieką dzieci zostają kilka godzin dziennie. Panie dbają o rozwój wychowawczy najmłodszych. Dobre warunki lokalowe, odpowiednie wyposażenie to wszystko sprawia, że dzieci przychodzą tu chętnie, a rodzice zostawiają swoje pociechy bez obaw. Już przy wejściu kolorowo ozdobione korytarze zachęcają do pozostania i zabawy. 

Można zapisać dziecko do żłobka. Rekrutacja prowadzona jest przez cały rok, a dzieci są przyjmowane w miarę wolnych miejsc. Wystarczy wypełnić kartę zapisu do żłobka, która dostępna jest m.in. w jego placówce przy ul. Przemysłowej 50. Korzystanie ze żłobka jest odpłatne. Wynosi 1,50 zł za godzinę pobytu dziecka. Do tego doliczane jest 5 zł za całodzienne wyżywienie.

Żłobek mieści się przy ul. Przemysłowej. Pracuje od 6.30 do 16.30. Zapraszamy. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.