- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Zdarzenia drogowe z udziałem pijanych kierowców

Do dwóch zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierowców doszło wczoraj w powiecie biłgorajskim. Pijany kierowca samochodu ciężarowego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, a nietrzeźwy kierowca quada zderzył się z busem. W wyniku zdarzeń dwaj mężczyźni trafili do szpitali. Apelujemy o rozsądek za kierownicą i przypominamy, że dla pijanych kierowców nie ma taryfy ulgowej.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy patrolowali 21 października odcinek drogi wojewódzkiej numer 835. Około godziny 17.30 na skrzyżowaniu dróg Huta Turobińska i Gródki zauważyli zdarzenie drogowe z udziałem pojazdów marki FS Lublin i osobowego volkswagena. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym, 36-latek z gminy Godziszów, wykonując manewr skrętu w lewo na skrzyżowaniu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu na wprost z przeciwnego kierunku 34-latkowi, który kierował volkswagenem. Kierowca osobówki trafił do szpitala. Na szczęście, nie odniósł poważnych obrażeń. Jak ustalili policjanci mężczyzna był trzeźwy. Natomiast po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowcy ciężarowego lublina wyszło na jaw, że ma on w organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu. Pijanemu kierowcy grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji.

Do drugiego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło wczoraj około godziny 19 w Aleksandrowie. Jak wstępnie ustalili policjanci, 62-letni kierowca pojazdu marki Fiat Ducato wykonywał manewr cofania na posesję, gdy nagle poczuł uderzenie w lewy bok pojazdu. Okazało się, że wjechał w niego 23-letni kierowca quada, który w wyniku uderzenia zatrzymał się na pobliskiej łące. Mężczyzna trafił do szpitala, jednak nie odniósł poważnych obrażeń, okazało się natomiast, że był nietrzeźwy. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że 23-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci ustalają teraz dokładne okoliczności i szczegóły tego zdarzenia.

- Reklama -

Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i  wysoka grzywna. Natomiast jeśli kierowca był w przeszłości karany za jazdę w stanie nietrzeźwość grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów, w przypadku recydywistów nawet dożywotnio.

Alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wsiadajmy po alkoholu za kierownicę! Nawet jeśli piliśmy poprzedniego dnia, a nie czujemy się dobrze, nie ryzykujmy, ponieważ narażamy siebie i innych na utratę zdrowia a nawet życia.

mł. asp. Joanna Klimek

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.