Choinki

- Reklama -

- Reklama -

Zamki elektroniczne – zastosowanie i zalety stosowania

Zamki elektroniczne już od długiego czasu są chętnie wykorzystywane w przedsiębiorstwach, gdyż pozwalają na łatwe ograniczenie dostępu do określonych pomieszczeń. Dodatkowo są łatwe w użyciu, a ich montaż jest niezwykle prosty. Zamek elektroniczny do drzwi nie wymaga korzystania z klucza, co zapobiega jego utracie, czy kradzieży. Zamki elektroniczne znajdują jednak coraz szersze zastosowanie.

Zastosowanie zamków elektronicznych

Gdzie można wykorzystać zamek elektroniczny do drzwi i jakie zalety ma takie rozwiązanie? Zamki elektroniczne aktualnie stosowane są zarówno w przedsiębiorstwach, jak i w domach prywatnych. Dają pełną kontrolę nad drzwiami i w łatwy sposób pozwalają sprawować nadzór nad tym kto ma uprawnienia do otwarcia drzwi. Z tego powodu zamki elektroniczne chętnie są stosowane:
• w hotelach, umożliwiając otwarcie zamka z poziomu recepcji;
• w przedsiębiorstwach, ograniczając dostęp niepowołanych osób do wybranych pomieszczeń;
• w restauracjach;
• w biurowcach;
• w mieszkaniach;
• w domach jednorodzinnych;
• w mieszkaniach przeznaczonych na wynajem krótkoterminowy. Wystarczy, aby właściciel podał najemcy kod dostępu i zmienił go po opuszczeniu lokalu przez lokatora.

Na rynku znajduje się aktualnie wiele modeli zamków elektronicznych, które nie wymagają użycia tradycyjnego klucza. Otwieranie i zamykanie drzwi odbywa się za pomocą kodu numerycznego, karty dostępu lub zdalnie przy pomocy smartfona. Ciekawym rozwiązaniem są również zamki biometryczne otwierane na odcisk palca.

- Reklama -

Zalety zamków elektronicznych

Jedną z głównych zalet jest montaż zamka, który jest niezwykle prosty, zwłaszcza jeśli wybierze się model zasilany bateriami, który nie wymaga podłączenia do sieci. W przypadku braku czasu na samodzielny montaż zamka lub jakichkolwiek problemów zawsze można też poprosić doświadczonego ślusarza z https://www.abc-zabezpieczen.pl/  o pomoc. Fachowiec zajmie się montażem i sprawdzi poprawność jego działania. Zamki elektroniczne zwłaszcza te o rozbudowanych funkcjach dają pełną kontrolę nad wszystkimi wejściami do pomieszczenia, a nawet mogą uruchamiać alarm w przypadku nieautoryzowanej próby otwarcia drzwi. Na uwagę zasługuje również funkcja kontroli, która daje możliwość sprawdzenia, czy drzwi zostały zamknięte albo, czy wybrana osoba dotarła do domu lub pracy. Niezwykle wygodna jest również możliwość podania kodu lub zdalne otwieranie drzwi naszym gościom podczas nieobecności właścicieli. Dzięki temu nie jest konieczne dorabianie kluczy, a my w łatwy sposób możemy umożliwić wejście dowolnej osobie.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.